تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مدیرعامل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ، گفت: سازمان تأمین اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش ۲ ماه است که طلب خود را به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان به شرکت بیمه نپرداخته اند و با این شرایط ممکن است بسیاری از بیمارستان ها با ما لغو قرارداد کنند. 205482_320.jpeg
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مهدی ریاحی فر در جمع خبرنگاران در رابطه با وضعیت بیمه آتیه سازان حافظ گفت : در قرارداد ها منابع مالی و حق بیمه بسیار مهم است، اگر اعتبار و پول به ما نرسد در بخش مراجعات غیرمستقیم دچار مشکل می شویم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۰۰ میلیارد تومان طلب ما از آموزش و پرورش و تأمین اجتماعی است چرا که وزارت آموزش و پرورش ۱۰۰ میلیارد تومان از مطالبات ما را نپرداخته و از تأمین اجتماعی نیز ۲۰۰ میلیارد تومان طلب داریم.

ریاحی فر با اشاره به اینکه در دو قرارداد عمده دچار مشکلات عدیده هستیم، گفت: اگر مطالبات به موقع پرداخت نشود بیمارستان ها ممکن است لغو قرارداد کنند و در چنین شرایطی بیمه شدگان متضرر می شوند.

مدیرعامل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ گفت: ۴ هزار و ۸۶۱ مرجع درمانی در قالب کلینیک، داروخانه و بیمارستان طرف قرارداد ماست و ما شرکت بیمه گذاری هستیم که ۱۰۰ درصد متعلق به بیمه سلامت هستیم.

وی تصریح کرد: تعداد اطراف طرف قرارداد ما در سازمان تأمین اجتماعی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر و مابقی بیمه شدگان صندوق بازنشستگی و آموزش و پرورش است در مجموع تعداد افراد طرف قرارداد ما ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می شوند.

ریاحی فر گفت: سازمان تأمین اجتماعی از آذر ماه مطالبات خود را پرداخت نکرده و باید طی ۴۵ روز طلب ما را می داد، اما دو ماه از زمان آن گذشته و هنوز پرداختی صورت نگرفته است و شاید تصور می شود این سازمان با مشکلات نقدینگی روبه رو شده است.

مدیرعامل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ گفت: طبق برنامه پنجم توسعه قرار بود تمام بیمه های پایه در بیمه سلامت تجمیع شود که چنانچه محقق می شد شاهد تحول در این حوزه می بودیم و درآمد پایدار می داشتیم.

وی ادامه داد: متأسفانه بودجه رفاهی به وزارت آموزش و پرورش به صورت کامل تخصیص نمی یابد و بیمه در اولویت آخر پرداخت های این وزارتخانه قرار می گیرد.

ریاحی فر نسبت به وجود تقاضا های القایی انتقاد کرد و گفت: متأسفانه با تقاضا های القایی زیادی به ویژه در بازنشستگان و در حوزه خدمات آنژیوگرافی و کاتاراکت مواجه هستیم و در واقع تقاضا های القایی در شرایط فعلی بیداد می کند.

مدیرعامل شرکت بیمه آتیه سازان حافظ همچنین از فروش اوراق برای حل بسیاری از مشکلات مالی این شرکت خبر داد و گفت: قرار شده وزارت آموزش و پرورش از طریق فروش اوراق بسیاری از مطالبات ما را بپردازد، اما این اوراق که با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان است در سال ۹۹، نقد می شود و اکنون نمی توانیم به بیمارستان ها بگوییم اوراق بدهند، چون آن ها پول نقد می خواهند به همین دلیل به آموزش و پرورش پیشنهاد دادیم این اوراق را به بانک سرمایه بدهد و پول نقد در اختیار ما قرار دهد تا مطالبات ما تسویه شود.

   #سلامت #بیمه سلامت #صندوق بازنشستگی #بانک سرمایه #بازنشستگی

محتوای خبر «بخش عمده ای از منابع بیمه آتیه سازان حافظ بلوکه شد/ بدعهدی آموزش و پروش و تأمین اجتماعی در پرداخت بدهی» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید

منبع خبر (خبرگزاری دانشجو) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «بخش عمده ای از منابع بیمه آتیه سازان حافظ بلوکه شد/ بدعهدی آموزش و پروش و تأمین اجتماعی در پرداخت بدهی» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.