تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نماینده دایم سوریه در سازمان ملل طی سخنرانی خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل که در خصوص بررسی اوضاع سوریه تشکیل شده بود، گفت که برخی کشور های بانفوذ در دنیا، برای نابودی مردم و دولت سوریه از هیچ کاری پرهیز نکرده اند. 202513_943.jpg
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نماینده سوریه در سازمان ملل از سیاست های برخی کشور ها در قبال سوریه و حمایت از تروریست ها در این کشور انتقاد کرد.

بشار الجعفری عصر چهارشنبه طی سخنرانی خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد وضعیت سوریه گفت: بر اساس منشور سازمان ملل همه اعضا از حق حاکمیتی برابر برخوردار هستند و اعضا از استفاده از زور علیه تمامیت ارضی دیگر کشور های مستقل منع شده اند.

نماینده دایم سوریه در سازمان ملل ادامه داد، هیچ یک از مفاد منشور به سازمان ملل این اختیار را نداده است که در مسائل مربوط به حوزه حاکمیت اعضا مداخله کند.

جعفری با انتقاد از عملکرد شورای امنیت سازمان ملل تأکید کرد: «کشور ما اولین قربانی نقض مفاد منشور و قوانین بین المللی نیست. آنچه سوریه متحمل شده، حاصل سکوت شورا در برابر نقض و تضعیف مفاد منشور است».

وی افزود: «زمانی که فلسطینی ها از حق خود برای داشتن کشوری به پایتختی قدس محروم شدند، زمانی که همین کشور ها مفاد منشور را نقض کرده و به عراق حمله کردند، چه اقدامی صورت گرفت؟ زمانی که این کشور ها لیبی را نابود کردند، چه اقدامی صورت گرفت؟ زمانی که این کشور ها تروریسم را گسترش دادند، چه اقدامی شد؟»

جعفری با بیان اینکه برخی کشور ها هرکاری کردند تا سوریه را نابود کنند، تصریح کرد که «برخی کشور ها در خصومت با کشور من از قانون زور بهره گرفته و قوانین بین المللی را نقض می کنند. آن ها به نحوی از قوانین جنگل پیروی می کنند».

نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: برخی از کشور های بانفوذ، مانند ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه هرآنچه در توان داشتند برای نابودی سوریه و مردم سوریه و نقض منشور سازمان ملل و دستیابی به اهداف کوته بینانه انجام دادند.

بشار جعفری اظهار داشت که برخی از سازمان ملل سوءاستفاده کردند تا واقعیات را تحریف کنند و به افکار عمومی بین المللی دروغ بگویند.

نماینده دایم سوریه در سازمان ملل در بخش دیگری از نطق خود اظهار داشت که گروه های تروریستی در سوریه از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند. آن ها به بیمارستان ها و مدارس حمله می کنند. در ۲۰ روز گذشته، شهر دمشق ۲۰ حمله راکتی را تجربه کرده است.

جعفری به حضور تروریست های با ملیت های غیر سوری در سوریه اشاره کرد و گفت که تروریست های مزدور اکنون از بیش از ۱۰۰ کشور در سوریه حاضر دارند. با این حال برخی آن ها را «معارضان میانه رو» خوانده می شوند.

   #سوریه #سازمان ملل #شورای امنیت #فرانسه #عراق #لیبی #بریتانیا #دمشق #تروریسم

محتوای خبر «برخی تروریست های سوریه را معارضین معتدل می خوانند» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید