تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سردار خرم بر لزوم اصلاح ساختار اقتصاد ایران با تکیه بر داشته های بومی و توانایی داخلی تاکید کرد.

به گزارش آناج، سردار عابدین خرم پیش از ظهر امروز در آئین افتتاحیه جشنواره فرهنگی و ادبی کنگره دانشجویان شهید استان که در دانشگاه پیام نور تبریز برگزار شد، اظهار داشت: خدا را شاکریم که در 22 بهمن امسال مردم ایران حماسه آفریدند که جادارد هم سلام و درود به این غیرت و عظمت مردم ایران بفرستیم و هم درود به مردم آذربایجان که حقیقتا وقت شناسی و موقعیت شناسی این مردم بی بدیل است.

وی ادامه داد: از بابت بصیرت و هوشمندی مردم آذربایجان خدارا شاکریم، امروز بیش از 200 برنامه تلویزیونی با زبان فارسی و قومیت های مختلف برعلیه مردم ایران تلاش می کند و این یک طراحی دشمن برای ایجاد مشکل مردم با نظام است.

فرمانده سپاه عاشورای استان با اشاره به اینکه باید در حوزه ادبیات و هنر حق شهدا را ادا کنیم، عنوان کرد: مرحوم علامه جعفری در گفت وگویی با شهید چمران می پرسد که اعمال و رفتار رزمندگان را می نویسید؟ایشان می گوید بله اما اندک و علامه به ایشان توصیه می کند که کارها، اعمال، و رفتار بی نظیر رزمندگان را که برای علوم اسلامی، انسانی و جلوگیری تحریف تاریخ مورد نیاز است ثبت کنید.

وی افزود: جشنواره ها و برنامه ها می تواند موجب ماندگاری ادبیات دفاع مقدس و پایداری باشد، رزمندگان عاشق بودند، عشق حقیقی و ملموس داشتند و یکی از بهترین منابع برای شناخت شهدا شناخت خانواده آنهاست.

سردار خردم با تاکید بر مطالعه وصیت نامه شهدا و شناخت دوستان شهدا بیان داشت: با مطالعه وصیت شهدا قدر و قیمت آنان را می فهمیم و امروز هم این وصیت نامه ها در دسترس است، 75 درصد شهدا جوان هستند و جوانان نخبه در میان آنان است؛ زندگی نامه شهید علم الهدی را چه کسی خوانده است؟ او یک دانشجوی رتبه اول پزشکی دانشگاه تهران بوده که هزاران شهید از این قشر و طیف مانند وی وجود دارد.

وی تاکید کرد: شهدا در جمع ما زندگی کرده و پرورش یافتند و از همین جامعه در جبهه ها قرار گرفتند، منظومه فکری و اخلاقی این شهدا را بیاموزیم و اگر می خواهیم امثال شهید فرهنگی را بشناسیم نه در سخنرانی ها بلکه با دیدار خانواده هایشان بشناسیم؛ زیرا شهدا در زمان بودنشان مانند کسانی هستند که نماز شب می خوانند زیرا کسی آنها را نمی بیند و همه چیز بین خود و خدایشان قرار دارد.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه راه حفظ شهدا تحقیق و نوشتن است، تاکید کرد: امروز وقتی از بزرگان نام می بریم اگرچه جسم و جان آنها حفظ نشده اما با نوشته هایشان مانده اند، بعضی های گاها ادای چیزی را در می آورند که انسان تعجب می کند در یکی از دانشگاه ها مقاله ای نوشته بودند که موشک مکتب اقتدار دفاعی، علم هسته ای مکتب پیشرفت و حجاب مکتب ایدئولوژی اینهاست و جمهوری اسلامی به اینها می نازد.

وی افزود: عجیب است ما به داشته های خودمان هم چوب حراج می زنیم، رئیس جمهور ما در 22 بهمن می گوید موشک و ماهواره و توان دفاعی را خودمان می سازیم و به آن افتخار می کنیم اما در این کشور زمانی حتی یک فشنگ را خودمان نمی توانستیم بسازیم.

سردار خرم عامل بازدارندگی دشمن و حفظ کشور از تهدیدات را دستاورد جوانان خواند و تصریح کرد: چرا در حوزه اقتصاد این اتفاق نمی افتد؟ چون یک نگاه لیبرالیستی به اقتصاد وجود دارد و با نگاه لیبرالیستی اقتصاد حکومت اسلامی شکوفا نمی شود و اینجا باید متفکرین حوزه اقتصاد با خلاقیت و نوآوری و بومی محلی اقتصاد ما را تعریف کنند.

وی با اشاره به اینکه اساتید مومن و انقلابی و حتی ملی گرا به دستاوردهای ملی خودمان بنگرند، توضیح داد: برخی سخن از ملی گرایی می زنند، شهدای ما نمونه یارز ملی گرایی هستند که برای کشورشان جانشان را فدا کردند اما نه ملی گرایی باستانی که برخی برا آن تکیه دارند، اگرچه بسیاری از آداب خوب باستانی را اسلام قبول و ترویج کرده است که نمونه آنها عید نوروز می باشد.

این مقام مسئول شهدا را ستارگان بی فروغ آسمان کشور دانست و مطرح کرد: این ستارگان همواره در حال تشعشع و تلالو هستند چرا که عمل آنها مخلصانه بوده و دانش آموختگان مکتب امیرالمومنین بوده و از کسی انتظار تشکر نداشتند.

وی گفت: قبل از انقلاب در همین کشور برای سرکوب قیام های مردمی منطقه ارتش می فرستادند اما امروز افتخار می کنیم که نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی می گوید انقلاب اسلامی مردم ایران از جنگ جهانی بر علیه غرب خطرناک تر است اما نه با سلاح بلکه با فکر و فرهنگ خمینی، همچنین کسینجر ایده پرداز موسسات آمریکا می گوید ایران با فکر انقلابی اش در فکر تشکیل امپراطوری بزرگ ایران است اما نه با سلاحش.

سردار خرم در پایان با بیان خاطره ای از دوران اسارت در سوریه خاطرنشان ساخت: وقتی در سوریه اسیر بودم آنها از سلاح ما نمی ترسیدند بلکه می گفتند شما فکر و فرهنگ شهروندان سوری را ایرانی می کنید و حتی وقتی برای آنها قرآن می خواندیم گریه می کردند و به همین دلیل نیز هر 48 ساعت زندانبان های ما را عوض می کردند تا تحت تاثیر فرار نگیرند و ما باید این فکر و فرهنگ را اشاعه دهیم.

انتهای پیام/

   #22 بهمن #فرمانده سپاه #خانواده #سوریه #اقتصاد ایران #سپاه #رئیس جمهور #عید نوروز #قرآن #پیام نور


منبع خبر (آناج) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «اقتصاد ایران با نگاه لیبرالیستی درست نمی شود/ رئیس جمهور کشوری که فشنگ نداشت اکنون به ساخت موشک و ماهواره افتخار می کند» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.