تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فصل نارنجی شهر سویا (جنوب اسپانیا) تقریبا به پایان رسیده است. سعی کنید فرصت پخت یک مربای خوشمزه و لذیذ را از دست ندهید و یا زمان خوردن آن را به سال بعد نیندازید. به این دلیل که فصل پرتقال در سویا رو به پایان است.
فرادید| فصل نارنجی شهر سویا (جنوب اسپانیا) تقریبا به پایان رسیده است. سعی کنید فرصت پخت یک مربای خوشمزه و لذیذ را از دست ندهید و یا زمان خوردن آن را به سال بعد نیندازید. به این دلیل که فصل پرتقال در سویا رو به پایان است.
دستور تهیه مربای زمستانی/ ترجمه

به گزارش فرادید به نقل از گاردین؛ خوشبختانه مربا یک روش تهیه بسیار ساده ای دارد که هر شخص تنبلی می تواند آن را در خانه درست کند. همچنین عطر و برق خاصی نیز با خود به همراه دارد که هر انسانی را به خود جذب می کند.

طرز تهیه
۱. یک کیلوگرم پرتقال
۲. لیموی پوست کنده
۳. یک کیلوگرم شکر نرم قهوه ای
۴. یک کیلوگرم شکر سفید
۵. یک تکه پارچه تمیز نرم
۶. یک شیشه کوچک (مطابق با حجم مورد نظر)

طرز تهیه
ما برای تهیه مربا به یک ظرف بزرگی نیاز داریم که بتواند مربای در حال پخت، که در آب جوشان غوطه ور است را در خود نگه دارد و اجازه ندهد که به بیرون از قابلمه سرازیر شود. پرتقال ها را در اندازه های کوچک و بزرگ برش بزنید. پوست پرتقال را نیز به صورت بسیار ریز برش دهید، چون آن ها نیز دارای ویتامین های خاص خود هستند و نگران تلخی آن نباشید، چون در آب جوشان، طعمش کاملا تغییر می کند.
دستور تهیه مربای زمستانی/ ترجمه

لیموی پوست کنده شده را در داخل دستمال نرم و نازک بریزید و بعد از بستن سر آن، داخل قابلمه قرار دهید. یک گره برای حفاظت از آن کافیست. سپس به آن دو لیتر آب اضافه کنید تا بعد از یک حرارت زیاد دو ساعته، پوست پرتقال بسیار نرم شود.

ظرف مربا را آماده کنید
کیسه ذکر شده را از ظرف جدا کنید و درون یک ظرف قرار دهید تا دمای آن کاهش پیدا کند. سپس شیشه مورد نظر را در آب گرم و صابون بشویید و روی یک سینی تمیز بگذارید و برای خشک شدن آن باید ۱۵ دقیقه صبر کنید.
دستور تهیه مربای زمستانی/ ترجمه
اضافه کردن کیسه لیمویی
ماهی تابه را از روی گاز بردارید؛ و کیسه لیمویی را به آرامی فشار دهید تا از آن آب های قهوه ای بیروی بیاید. البته باید مراقب باشید که دانه ها و پالپ های آن از کیسه بیرون نریزد.
دستور تهیه مربای زمستانی/ ترجمه

اضافه کردن شکر
هر دو نوع شکر (قهوه ای و سفید) را به تابع اضافه کنید و ان را هم بزنید تا جایی که کاملا در آن حل شود؛ و بعد از آن درون ظرف بریزید و برای مدت های زیادی ازمزه خوب و خاصیت تاثیرگذارش استفاده کنید.
دستور تهیه مربای زمستانی/ ترجمه

بازبینی کردن
به مدت ۱۰ تا ۲۵ دقیقه دیگر البته بسته به حجم مربای خود، در حالت جوشش قرار دهید. برای بررسی نقطه تنظیم، مقداری از مربا را در داخل یک بریزید و آن را به مدت یک دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از آن به وسیله انگشت خود، به روی مربا بکشید. اگر مربا به حالت زیگزاگی تغییر حالت داد، مربای زمستانی شما آماده شده است. در غیر اینصورت باید دوباره به جوش بیاید و تست را انجام دهید.
دستور تهیه مربای زمستانی/ ترجمه

سرد و مهر و موم کردن
مربا را در حالی که هنوز کمی گرما دارد را به داخل شیشه بریزید و یک شکاف بسیار ریز نیز در بالای صفحه ایجاد کنید.

مواد اضافی
شما می توانید برای اینکه طعم مربای خود را بهتر کنید، ادویه هایی مثل زنحبیل، دارچین، وانیل یا هر چیز دیگر را به آن اضافه کنید.
منبع: گاردین
ترجمه: فرادید

  

محتوای خبر «مربای پرتقالی خود را درست کنید!» را در سایت «فرادید» ببینید