تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
عنوان یک مقام رژیم صهیونیستی در نامه ای به رئیس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل به تکرار اتهامات بی اساس علیه تهران و دمشق پرداخته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «دنی دانون»، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، در نامه ای به رئیس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل که دو روز بعد از تجاوز این رژیم به خاک سوریه نگاشته شده اتهامات بی اساس خود علیه تهران و دمشق را تکرار کرده است.

نماینده رژیم صهیونیستی همچنین به تکرار روایت تأییدنشده تل آویو درباره نفوذ یک فروند پهپاد ایرانی به حریم هوایی فلسطین اشغالی که توسط تهران و دمشق تکذیب شده پرداخته است. وی مدعی شده در روز 10 فوریه، یک فروند پهپاد ایرانی از پایگاهی در بخش شرقی حمص وارد حریم هوایی فلسطین اشغالی شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه مدعی شد یک پهپاد ایرانی که وارد آسمان فلسطین اشغالی شده بود را رهگیری و ساقط کرده است. ایران این ادعا را رد کرده و دولت سوریه گفته پهپاد مورد اشاره صهیونیست ها یک پهپاد شناسایی متعلق به این ارتش عربی و در جال جمع آوری اطلاعات از گروه های تروریستی بوده است.

در پی این حادثه، جنگنده های رژیم صهیونیستی به مناطقی در سوریه حمله کردند که به سرنگونی یک جنگنده اف 16 این رژیم در نزدیکی «الجلیل» در جولان، بر اثر آتش پدافند هوایی سوریه منجر شد.

«دانون» در ادامه تجاوز جنگنده های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه را «تلاش های دفاعی» توصیف کرده و نوشته است: «اسرائیل بابت هر حمله ای که از اراضی سوریه انجام شود دولت این کشور را مسئول می داند.»

دیپلمات رژیم صهیونیستی از شورای امنیت خواسته اقدام دولت سوریه را محکوم کند. وی در بخش دیگری این بیانیه ایران را به نقض «حاکمیت اسرائیل» و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت متهم کرده است.

شواهد متعددی که روزنامه های غربی از زمان آغاز جنگ سوریه در سال 2011 منتشر کرده اند نشان می دهد رژیم اسرائیل و متحدان منطقه ای و غربی آن از گروه های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می جنگند، حمایت می کنند.

ارتش سوریه تاکنون بارها محموله های تسلیحاتی و مهمات ساخت اسرائیل را از گروه های تروریستی در سوریه کشف کرده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

   #سوریه #شورای امنیت #دمشق #سازمان ملل #اسرائیل

محتوای خبر «رژیم صهیونیستی درباره ایران و سوریه به شورای امنیت نامه نوشت» را در سایت «نسیم» ببینید