تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر علوم گفت: متاسفانه تعداد زیادی از دانش آموختگان دانشگاه های کشور جزو جمعیت بیکار قرار گرفتند که امیدواریم با وجود دانشگاه های جامع و فنی و حرفه ای مشکل بیکاری را مرتفع کنیم تا فارغ التحصیلان وارد بازار کار شوند.
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات فناوری در چهارمین کنگره ملی آموزش عالی مهارت، فناوری و اشتغال که در دانشگاه تهران در حال برگزاری است گفت: جهت فعال سازی دانشگاه ها برای آموزش مهارتی دانشگاه علامه طباطبایی نیز طرح آموزش مهارت های شغلی را به دانشجویان آغاز کرده که تاکنون این طرح موفق بوده بنابراین آموزش مهارت های شغلی در حین تحصیل یکی از برنامه های اصلی وزارت علوم می باشد.

وی افزود: هم چنین براساس تکلیفی که شورای عالی انقلاب فرهنگی بر دوش نظام آموزش عالی گذاشته باید زیرنظام های آموزشی در روند فعالیت های خود تجدید نظر و بازنگری انجام می دادند که براین اساس دو دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی کاربردی وارد مسیر شدند و به سمت وظایف خود حرکت می کنند در آموزش عالی مورد نقد قرار گرفته ایم چرا که باید فارغ التحصیلان دانشگاهی کارافرین باشند و خودشان اشتغال ایجاد کنند.

غلامی تاکید کرد: متاسفانه تعداد زیادی از دانش آموختگان دانشگاه های کشور جزو جمعیت بیکار قرار گرفتند که امیدواریم با وجود دانشگاه های جامع و فنی و حرفه ای مشکل بیکاری را مرتفع کنیم تا فارغ التحصیلان وارد بازار کار شوند.

وزیر علوم تحقیقات فناوری در پایان خاطر نشان کرد: در مقایسه با بسیاری از کشور ها آمار بیکاری ما کم است، اما با توجه به اینکه کشور ما ظرفیت های بسیاری دارد بنابراین باید تلاش کنیم تا اشتغال بیشتری را ایجاد و باید با برنامه ریزی حرکت کنیم تا بتوانیم دانش آموختگان توانمند تربیت نماییم.

   #اشتغال #علامه طباطبایی #دانشگاه علامه

محتوای خبر «اکثر دانش آموختگان دانشگاه ها بیکار هستند/ باید تلاش کنیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید