تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 105
تومور تخمدان

سلامت آنلاین- پزشکان طی یک عمل جراحی موفقیت آمیز توموری کیستیک به وزن ۱۲ کیلوگرم را از تخمدان یک زن ۷۰ ساله خارج کردند.


به گزارش سلامت آنلاین، پزشکان حدود دو سال پیش وجود یک کیست به اندازه دانه انگور را در تخمدان یک زن ۷۰ ساله هندی به نام «لی لا بای» تشخیص دادند. اما این زن به دلیل عدم استطاعت مالی در پرداخت هزینه عمل، طی این دو سال، انجام عمل جراحی برای خارج کردن این کیست را به تاخیر انداخت. این کیست در این دو سال به رشد خود ادامه داده و ابعاد آن به ۴۰ در۳۵ سانتی متر رسید، به طوری که لی لا مانند یک زن باردار به نظر می آمد. سرانجام در پی ایجاد دردی شدید و طاقت فرسا در قسمت داخلی شکم، در بیمارستان بستری شد.


پس از بستری شدن لی لا در بیمارستان، جراحان با انجام آزمایش های مختلف و سونوگرافی پی به وجود این تومور بردند و تشخیص دادند که اگر این تومور بیش از این در رحم باقی بماند، خواهد ترکید و زندگی او را تهدید به مرگ خواهد کرد. بنابراین به سرعت او را تحت عمل جراحی قرار دادند و تومور را که در حدود ۱۲ کیلوگرم وزن داشت، با موفقیت از تخمدانش خارج کردند. اکنون خانم لی لا در دوران نقاهت پس از عمل به سر می برد و طی سه روز آینده مرخص خواهد شد.
لی لا پس از عمل در شرایط خوبی به سر می برد و تومور نیز جهت آزمایشات پاتولوژیک به منظور تشخیص سرطانی بودن سلولهای آن به آزمایشگاه فرستاده شده است. به گفته دکتر سینک، جراحی که سرپرستی این عمل را برعهده داشته است، اگر بخشهایی از این تومور در رحم باقی مانده باشد با شیمی درمانی معالجه خواهد شد. دلایل تبدیل کیست به چنین تومور بزرگی تا کنون برای پزشکان مشخص نشده است.(سلامت آنلاین/ ترجمه: ثنا حاجی خانی)

   #سلامت #شیمی درمانی

محتوای خبر «تومور ۱۲ کیلویی در تخمدان زن ۷۰ ساله+ عکس» را در سایت «سلامت آنلاین» ببینید