تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر علوم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت وگوهای شده که تا آخر امسال بودجه های تخصصی وزارت علوم واریز شود.

به گزارش ایمنا، منصور غلامی در روز سه شنبه -۲۴ بهمن- در شصت و یکمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه الزهرا(س) بیان اینکه وزارت علوم از لحاظ جایگاه ستادی باید بتواند مباحث بودجه ای را سامان دهد، ادامه داد: در تلاش هستیم تا با واریز بودجه های تخصصی وزارت علوم بتوانیم اولویت ها مد نظر را سامان دهیم.

وی همچنین در مورد خوابگاه های دانشجویی تصریح کرد: حرکت های خوبی برای نوسازی و بازسازی خوابگاه های دانشجویی از سال قبل آغاز شده و از سال آینده طرح ارتقای سطح خوابگاه های قدیمی و بازسازی آنها انجام می شود.

غلامی ادامه داد: اولویت این کار، مناطق زلزله زده و اماکنی که در منطقه زلزله خیز قرار دارند، است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نقش سازمان امور دانشجویان در دانشگاه ها باید پررنگ تر شود، افزود: یکسان سازی ارایه خدمات در دانشگاه ها مورد تاکید است و باید عملیاتی شود.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: شرایط صندوق رفاه نیز نسبت به سال های قبل بهتر شده و توانسته بخشی از مطالبات را وصول کند.

وی در مورد افزایش حقوق دانشگاه ها و اساتید گفت: برای افزایش حقوق در حال پیگیری هستیم تا این مساله در صحن مجلس اصلاح شود.

غلامی به نشاط دانشجویی نیز اشاره کرد و افزود: ارتقای ورزش در فضای دانشگاه ها در شادابی و نشاط دانشجویان تاثیرپذیر است.

وی خاطر نشان کرد: در مورد خوابگاه های دانشجویی نیز بهتر است از عنوان سرای دانشجویی استفاده شود.

وزیر علوم همچنین از پیگیری حقوق اساتید در مجلس خبر داد.

منبع: ایرنا

   #زلزله #گردهمایی #صندوق رفاه #مناطق زلزله

محتوای خبر «بودجه های تخصصی وزارت علوم تا آخر سال واریز می شود» را در سایت «ایمنا» ببینید