تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نخستین-خودروی-فضایی-از-زمین-رویت-شد

ثبت تصویر خودروی تسلا توسط تلسکوپ ها

نخستین خودروی فضایی از زمین رویت شد
سیناپرس: یک تلسکوپ موفق به ثبت تصویر خودروی ایلان ماسک در فضا شده است و تصویر از نخستین خودروی شناور در خارج از جو را منتشر ساخته است.

ماجرای خودروی ایلان ماسک که به همراه موشک فالکن هوی به فضا ارسال شد، موضوع جدیدی نیست ولی برای نخستین بار تصاویری از این خودرو در فضا به ثبت رسیده است و در رسانه های جهانی منتشر شده است. البته تصویری که در ابتدای خبر مشاهده کردید، تصویری است که ایلان ماسک در شبکه های اجتماعی منتشر ساخته و یک تصویر ساختگی با اهداف تبلیغاتی بوده است ولی تصویری که در میانه این خبر می بینید، لحظه دقیق شکار تصویر خودروی تسلا در فضا است.

پروژه تلسکوپ مجازی که اجازه می دهد تا با کمک دسترسی اینترنت، از طریق یک گروه از تلسکوپ های روباتیک بتوان به تصاویر مناسبی از فضا دست پیدا کرد، یابنده این خودرو در فضا بوده است. این تصاویر به شدت در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام سروصدا به پا کرده است و حتی تصویر آن در شبکه اجتماعی توییتر، بارها به اشتراک گذاشته شده است.

این تصویر نشان می دهد که خودروی تسلا به شدت براق به نظر می رسد و در طول فضا در حال حرکت است. این تصویر در حقیقت یکی از 54 تصویری است که در قالب یک تصویر Gif به رسانه ها راه پیدا کرده است و نشان می دهد که این خودرو در فضا نیز با سرعتی بالا در حال طی مسیر است.

راننده این خودرو که استارمن یا مرد ستاره ای نام دارد، یک لباس خالی فضانوردی است و نام آن نیز با الهام گیری از شعر یک خواننده برجسته به نام دیوید بوئی تعیین شده است. به این ترتیب نخستین خودروی خارج از زمین، توانسته است به سوژه اول رسانه ها و شبکه های اجتماعی بدل شود که این امر تبلیغی ویژه برای تسلا و اسپیس اکس است.

منبع: Cnet

ترجمه: احمد محمد حسینی

لینک کوتاه

   #خودرو #شبکه اجتماعی #شعر #اینستاگرام