تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کاری نکنیم که دشمنان خیال کنند می توانند در کشور انشقاق ایجاد کنند. 227598_579.jpg

شعارسال: رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز هم زمان با دهه فجر در حرم مطهر بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حاضر شدند و با امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند.

آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه این مراسم اظهار داشت: مردان بزرگ همواره در تاریخ زنده اند؛ ارزش زندگی انسان ها به آثار وجودی و برکات آن هاست.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در این زمینه به امام خمینی(ره) بزرگترین توفیق را عطا فرمود، ادامه داد: انقلاب اسلامی و تحولی که در جهان ایجاد کرد، از برکات وجود امام خمینی(ره) است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بیداری اسلامی، احیای مقاومت اسلامی برابر زورگویان و... ازجمله این برکات است که امروز باید به آنها توجه داشت.

13961114000513_Test_PhotoI.jpg

هاشمی شاهرودی بیان کرد: امام راحل در تاریخ زنده خواهند ماند؛ ارزش های وجودی رهبر کبیر انقلاب اسلامی امروز باید بیش از گذشته تبیین شود.

وی تصریح کرد: انقلاب امام خمینی(ره) و ملت ایران سه خصلت عمده داشت؛ شاخصه فقهی و شرعی بودن، تکیه به عقلانیت و سیره عقلا و تکیه بر توده های مردم و به صحنه آوردن آنها این سه خصلت است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امام راحل، تعابیری مانند «خلیفه» را به کار نبردند و به عقلانیت و سیره عقلا اهتمام داشتند.

هاشمی شاهرودی اضافه کرد: کاری نکنیم که دشمنان خیال کنند می توانند در کشور انشقاق ایجاد کنند؛ امروز باید بسیار مراقب بود.

وی تصریح کرد: یکی از دستاوردهای امام راحل و توجه ایشان در بازنگری قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام است و آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در اداره مجمع خدمات شایانی ارائه دادند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار14 بهمن 96، کد خبر:13961114001072 ، www.farsnews.com


   #انقلاب اسلامی #مقاومت اسلامی #دهه فجر #آیت الله هاشمی

محتوای خبر «کاری نکنیم دشمنان به فکر انشقاق در کشور بیفتند/ امام راحل در تاریخ زنده می مانند» را در سایت «شعار سال» ببینید