تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نماینده آمریکا در سازمان ملل در گردهمایی جمهوری خواهان اعلام کرد: در صد روز آینده یا همکاری جامعه بین المللی را برای سختگیری بیشتر درباره ایران به دست می آوریم و یا از برجام خارج می شویم. 226639_741.jpg

شعار سال: نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در سخنانی در گردهمایی جمهوری خواهان در ویرجینیایی غربی،اعلام کرد: در صد روز آینده یا همکاری جامعه بین المللی را برای سختگیری بیشتر علیه ایران به دست می آوریم یا اینکه از توافق هسته ای خارج می شویم.

نیکی هیلی در سخنرانی خود همچنین مدعی شد: در حوزه امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا با اطمینان کامل به شما می گویم که این دولت (دولت ترامپ) در مسیر صحیح در حالت حرکت است. نگاه کنید یک سال قبل کجا بودیم و اکنون کجا هستیم. یک سال پیش، ایران گمان می کرد که توافق هسته ای آن که یکی از بدترین توافقات است هرگز به چالش کشیده نخواهد شد. ما سال گذشته به دقت به توافق هسته ای ایران نگاه کردیم و دیدیم این توافق که به خودی خود بد است، در خارج از حوزه هسته ای تاثیرات بدتری به همراه داشته است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه، ادعاهای واهی خود علیه کشورمان را تکرار کرد و به کسانی که آمریکا آنها را به داشتن رویکرد آشتی جویانه با ایران متهم می کند، هشدار داد. وی مدعی شد: «از نظر سازمان ملل و طرف های امضاکننده توافق هسته ای ایران، این توافق به اندازه ای بزرگ است که نمی توان به شکست آن فکر کرد. ایران امروز همه هنجارهای بین المللی را درباره موشک های بالستیک، حمایت از تروریسم، تحریم های تسلیحاتی و مسائل دیگر نقض می کند؛ اما برخی کشورها به ایرانی ها اعتراض نمی کنند، زیرا نگران به خطر افتادن توافق هسته ای هستند. این رفتار درست نیست و دولت آمریکا آن را به صراحت بیان کرده است. در صد روز آینده یا همکاری جامعه بین المللی را برای سختگیری در مورد ایران در همه آن حوزه ها به دست می آوریم یا اینکه از توافق هسته ای خارج می شویم. این نسبت به وضع یک سال قبل ما بسیار متفاوت است

هیلی افزود: روسیه اتحاد نزدیکی با ایران دارد و از آن در برابر بازرسی های هسته ای بیشتر محافظت می کند. شاید زمینه هایی برای همکاری با روسیه داشته باشیم اما این کشور دوست ما نیست و نخواهد بود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ 13 بهمن 96، کد مطلب: 6423342: www.yjc.ir


   #توافق هسته ای #سازمان ملل #روسیه #گردهمایی #برجام #هشدار #سیاست خارجی #امنیت ملی