تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مدیر عامل بیمه نوین وجود قوانین ناقص یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در صنعت بیمه دانست و گفت: به دلیل عدم شناخت لازم و کافی نمایندگان مجلس از وضعیت بیمه قوانینی تصویب می شود که باعث جلوگیری از توسعه صنعت بیمه می شود. رویداد۲۴- حسین کریم خان زند، مدیر عامل بیمه نوین در گفت وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: از دست رفتن نیروی انسانی و مجروح شدن هم وطنانمان در حوادث جاده ای قبل از این که بر پیکره بیمه اثر بگذارد، بر پیکره جامعه تاثیر می گذارد؛ به نظر بنده دو عامل انسانی و خودروی از مهم ترین دلایل تصادفات جاده ای هستند، برخی نیز عامل جاده را به آن اضافه می کنند در حالی که باید اعلام کنم که جاده های ما بدتر از جاده های کشورهای اروپای نیست، بلکه عدم رعایت قوانین باعث ایجاد این اتفاقات می شود.

کریم خان زند وجود قوانین ناقص را یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در صنعت بیمه دانست و گفت: به دلیل عدم شناخت لازم و کافی نمایندگان مجلس از وضعیت بیمه قوانینی تصویب می شود که باعث جلوگیری از توسعه صنعت بیمه می شود.

وی دریافت مالیات بر ارزش افزوده را یکی از دیگر از مشکلات صنعت بیمه برشمرد و اظهار کرد: این مسئله سبب افزایش قیمت بیمه نامه ها می شود در حالی است که دولت باید زمینه ای را فراهم کند که صنعت بیمه هر چه سریعتر به جایگاه اصلی خود برسد چرا که اگر این موضوع محقق شود فشار مالی بر دوش دولت نیز کم می شود.

مدیر این شرکت بیمه ای ادامه داد: تعیین نرخ بیمه نامه شخص ثالث توسط دولت و مجلس یکی دیگر از مشکلاتی است که صنعت بیمه با آن درگیر است، چرا که با توجه به ریسکی که صنعت بیمه را تهدید می کند عدم موافقت در تعیین نرخ گذاری باعت کندی در توسعه بیمه می شود.

کریم خان زند عنوان کرد: علاوه بر مشکلات مذکور وجود یک رقابت ناسلام در بین شرکت های بیمه در ایران و عدم پیشبینی افزایش نرخ هزینه های خدمات به خصوص در حوزه پزشکی توسط دولت دو مشکل دیگری است که امروزه صنعت بیمه با آن دست و پنجه نرم می کند و باید هر چه سریع تر با کمک دولت و بخش خصوصی این مشکلات حل شود.

او می گوید: یکی از عوامل رشد اقتصادی در هر کشوری توسعه صنعت بیمه است که به خوبی این اهم را می توان در تحریم های بیمه ای کشور توسط اروپا و آمریکا مشاهده کرد.

منبع: تهران نیوز

   #بیمه نامه #نمایندگان مجلس #مالیات #رشد اقتصادی #حوادث #بخش خصوصی #افزایش قیمت

محتوای خبر «قوانین ناقص در صنعت بیمه یکی از سرعت گیرهای مهم عدم توسعه این صنعت است» را در سایت «رویداد24» ببینید