تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ساختمان پلاسکوعضو کمیسیون عمران مجلس، از معرفی مقصران حادثه پلاسکو به قوه قضاییه خبر داد و گفت: باید مجوز ساخت پلاسکو با 12 طبقه هر چه سریع تر از سوی شهرداری صادر شود تا کسبه بیش از این متضرر نشوند.

حمید بنایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تاخیر طولانی در روند ساخت مجدد پلاسکو که به متضرر شدن کسبه آن منجر شده است، گفت: متاسفانه بعد از بروز هر حادثه ای تا مدت محدودی پیگیری ها انجام شده و پس از آن موضوع به فراموشی سپرده می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه همیشه در زمان بروز چنین حوادثی یک سری شعارهایی برای بهبود اوضاع داده می شود، افزود: متاسفانه با گذشت زمان همه حرف ها به فراموشی سپرده شده و بسیاری از مطالبات افراد درگیر در موضوع بی جواب می ماند.

تاخیر در ساخت پلاسکو بیش از این جایز نیست

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تسریع در ساخت مجدد پلاسکو ضروری است، تصریح کرد: عدم ارایه مجوزهای لازم از سوی شهرداری با وجود پیگیری های بسیار علت تاخیر در ساخت مجدد این ساختمان بوده است.

بنایی با بیان اینکه قبل سالگرد پلاسکو باید عملیات ساخت مجدد آن آغاز شده بود، گفت: هر چند در یک سال گذشته شهردار تهران و اعضای شورای شهر تغییر کرده اما نباید این تغییرات را عامل توجیه پذیر تاخیر در ساخت مجدد پلاسکو دانست.

وی با تاکید بر اینکه همگرایی مناسبی در خصوص پلاسکو میان مسئولان مربوطه وجود ندارد، افزود: با پیگیری های مکرر کمیسیون عمران مجلس نهایت این ساختمان در دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد و در صورت بدعهدی مجدد مجلس ورود خواهد کرد.

مانع تراشی شهرداری در ارایه مجوز به پلاسکو جدید

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مجوز ساختمان پلاسکو با 12 طبقه باید هر چه سریع تر از سوی شهرداری صادر شود تا کسبه بیش از این متضرر نشوند، گفت: ساختمان هایی با تعداد طبقات بیش از این مجوز گرفته اند نباید تاخیر در ارایه این مجوز به تحمیل بیش از پیش ضرر به کسبه منجر شود.

بنایی با تاکید بر اینکه انجام کار اجرایی در حوزه عمرانی کمی زمان بر است، افزود: زمان بر بودن انجام عملیات های عمرانی دلیل نمی شود که قید انجام آن ها را بزنیم از این رو تعلل شهرداری و بنیاد مستضعفان در ساخت مجدد پلاسکو توجیه پذیر نیست.

وی با بیان اینکه اهمال کاری در روند ساخت مجدد پلاسکو محرز است، تصریح کرد: کسبه باید بدانند آغاز به کار این پروژه و تکمیل آن چه زمانی است تا طبق آن برنامه ریزی داشته باشند.

سهم مقصران پلاسکو در گزارش کمیسیون عمران مجلس مشخص شده است

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سهم مقصران حادثه پلاسکو در گزارش تهیه شده از سوی کمیسیون عمران مجلس مشخص شده و به اطلاع مردم رسید، گفت: مقصران این حادثه نیز به قوه قضاییه معرفی شده اند.

وی ادامه داد: در روند رسیدگی به تقصیر عاملان دخیل در حادثه پلاسکو تا حدودی اهمال و کم کاری صورت گرفته و باید روند رسیدگی به متخلفان این حوزه با سرعت بیشتری پیگیری شود.

بنایی با اشاره به آمار پلاسکوهای مشابه در سطح تهران، گفت: متاسفانه رقمی در حدود 500 ساختمان مشابه پلاسکو در تهران وجود دارد که بی توجهی به آن باز هم حادثه می آفریند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تسریع در مقاوم سازی و ایمن سازی ساختمان های مشابه پلاسکو در کشور، افزود: زلزله رخ داده در پایتخت ضرورت ایمن سازی این ساختمان ها را بیش از پیش نشان داد.

وی ادامه داد: بسیاری از ادارات و مدارس ما نیازمند مقاوم سازی بوده اما به علت کمبود منابع در انتظار سرنوشتی مشابه پلاسکو هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: باید با ارایه تسهیلات کارآمد زمینه مقاوم سازی و ایمن سازی سازه های مشابه پلاسکو فراهم شود./

پایان پیام

   #کمیسیون عمران مجلس #شهرداری #حادثه پلاسکو #مقاوم سازی #پایتخت #ساختمان پلاسکو #دهه فجر #زلزله

محتوای خبر «بنایی: مقصران پلاسکو به قوه قضاییه معرفی شده اند / ساخت ساختمان جدید با 12 طبقه در انتظار مجوز شهرداری» را در سایت «خانه ملت» ببینید