تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری فارس: «فرهاد حسن زاده» نامزد نهایی جایزه اندرسن شد

فرهاد حسن زاده به فهرست پنج نفر نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن راه پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، فرهاد حسن زاده به عنوان یکی از 5 نفر برتر جایزه هانس کریستین اندرسن IBBY 2018-نوبل ادبیات کودک- انتخاب شد.

وی با نویسندگانی از کشورهای فرانسه، ژاپن، سوییس و نیوزیلند رقابت خواهد کرد. نتیجه رقابت در نمایشگاه بولونیا 2018 اعلام خواهد شد.

بر این اساس حسن زاده در فروردین ماه سال جاری برای دریافت این جایزه بین المللی در حوزه تالیف و تصویرگری کتاب کودک باید با ماری آدو مورایل از فرانسه، اکیو کادونو از ژاپن، جوی کاولی از نیوزلند و اولف استارک از سوئد رقابت کند.

وی از طرف شورای کتاب کودک برای آن چه «یک عمر فعالیت موفق در حوزه نویسندگی ادبیات کودکان و نوجوانان» عنوان شده نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن 2018 معرفی شده است.

از آثار او می توان به: ماجرای روباه و زنبور، دفترمهران، ماشو در مه، مهمان مهتاب، آهنگی برای چهارشنبه ها، امیرکبیر فقط اسم یک خیابان نیست و... اشاره کرد.

جایزه هانس کریستین آندرسن که گاه جایزه نوبل کوچک هم خوانده می شود، جایزه ای است بین المللی که هر دو سال یک بار از طرف دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) به مؤلفان در زمینه ادبیات کودک تعلق می گیرد.

این جایزه در دو گروه اهدا می شود: نویسندگان و تصویرگران. جایزه به نام هانس کریستین آندرسن نویسنده دانمارکی است و برنده جایزه خود را از دست ملکه دانمارک دریافت می کند.

علاوه بر این جایزه، IBBY هر ساله فهرست افتخاری نیز منتشر می کند که شامل آثار برجسته در تألیف، طراحی و ترجمه است.

انتهای پیام/

   #نمایشگاه #سوییس #سوئد #دانمارک

محتوای خبر ««فرهاد حسن زاده» نامزد نهایی جایزه اندرسن شد» را در سایت «فارس نیوز» ببینید