تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
تکواندو - داود فلاحتگر

داود فلاحتگر با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: من در تیم ملی نوجوانان ایران عضویت داشتم و در تورنمنت های مختلف همراه با تیم ملی حضور داشته و مدال کسب کردم. در لیگ ایران با پارس قو دو عنوان نایب قهرمانی و سومی را کسب کردم و پس از آن در اوایل دهه ۸۰ به انگلستان مهاجرت کردم.

وی افزود: از سال ۲۰۰۵ به عضویت تیم ملی بریتانیا درآمدم و همراه با این تیم در رقابتهای قهرمانی اروپا موفق به کسب دو مدال شدم، در رقابتهای بین المللی هلند، آلمان، دانمارک، فرانسه، بلژیک و سوئد نیز به مدال طلا دست پیدا کردم.

سرمربی تیم ملی بلژیک ادامه داد: پس از آن به عضویت کادر فنی تیم ملی بریتانیا درآمده و تلاش زیادی داشتیم تا این تیم به موفقیت برسد که ثمره آن نیز یک طلا، یک نقره و یک برنز بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو، یک طلا، یک نقره و سه برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۷ بود. ضمن اینکه در رقابتهای اروپایی و گرندپری ها نیز عملکرد بسیار خوبی داشتیم.

فلاحتگر در مورد حضور در بلژیک هم گفت: بعد از چند سال فعالیت در تیم ملی بریتانیا، تیم ملی بلژیک یک پروژه جدید و متفاوت برای من خواهد بود. این برنامه فضایی متفاوت با بریتانیا خواهد بود و تلاش خواهم کرد تا با کمک همکارانم و اعضای تیم به آن هدفی را که برای ما ترسیم شده دست پیدا کنیم.

این مربی ایرانی در خصوص شرایط تیم ملی کشورمان در تکواندو روز دنیا گفت: تکواندو یک سالی است که دوران تحول را سپری می کند و نسبت به سالهای قبل تغییرات زیادی داشته است و تکواندو ایران نیز باید خود را به سطح اول دنیا برساند. نسبت به دوران اوج خود فاصله گرفته است. ولی با نیروی انسانی عظیمی که دارد در سایه تلاش و همدلی می تواند خیلی زود به روزهای اوج خود بازگردد.

وی در پایان در مورد احتمال استفاده از مربیانی در تیم ملی بلژیک هم گفت: ایران مربیان بسیار خوبی دارد ولی باید شرایط همکاری با مربیان ایرانی فراهم شود.

   #بلژیک #تکواندو #بریتانیا #مدال طلا #سوئد #تیم ملی کشورمان #المپیک

محتوای خبر «بلژیک تجربه جدیدی است/ تکواندو ایران به روزهای اوج برمی گردد» را در سایت «خبرگزاری مهر» ببینید