تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82800234-72119028.jpg

محمد مهدی مفتح روز پنجشنبه در نشست اعضای شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه ساماندهی نظام بانکی در مسیر توسعه اقتصادی قرار دارد، عنوان کرد: اقتصاد کشورمان یک اقتصاد بانک محور است و وابستگی به تامین مالی از طریق بانک ها است.
وی اضافه کرد: سیستم بانکی در کشور مشکلات اساسی دارد و نظام بانکی نمی تواند در اختیار اقتصاد کشور باشد و این در حالی است که بدون حضور بانک ها نیز رشد و سرمایه گذاری امکان پذیر نیست.
مفتح با بیان اینکه اگر می خواهیم نرخ سود تسهیلات در کشور کاهش یاید باید مکانیزم اقتصادی کشور با نرخ سود تسهیلات بانکی یک رقم شود، افزود: فعالان عرصه اقتصاد برای اصلاح نظام بانکی می توانند پیشنهادات خوبی ارائه کنند.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: نظام بانکی در استان همدان و کشور باید به سمت اصلاح پیش برود و مقدمات طرحی در مجلس در دست بررسی است و بانک مرکزی هم لایحه ای داده که قانون پولی و مالی کشور اصلاح شود.
مفتح با بیان اینکه برای کاهش سود بانکی باید مکانیسم اقتصادی، تعادل اقتصادی و بازار پول به این نتیجه برسد که سود باید کاهش پیدا کند، افزود: دولت تلاش می کند به بانک ها فشار وارد نشود.
وی با تقدیر از خدمات استاندار همدان، گفت: سیستم بانکی در استان همدان پای کار است و می تواند بسیار موثر عمل کند و اگر پای کار باشد کار خوب پیش می رود.
7523/2090
خبرنگار: مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی

انتهای پیام /*

   #استان همدان #همدان #سیستم بانکی #بخش خصوصی #بانک مرکزی

محتوای خبر «رئیس مجمع نمایندگان همدان: به سمت اصلاح ساختار نظام بانکی پیش رویم» را در سایت «ایرنا» ببینید