تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مرصادنیوز: معاون بنیاد مسکن کشور از معرفی ۲۸ هزار و ۸۸۶ پرونده بازسازی مسکن نقاط زلزله زده استان کرمانشاه به بانک های عامل خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، عزیزالله مهدیان عصر امروز چهارشنبه در ستاد بازسازی مناطق زلزله زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: تا کنون تعداد ۲۸ هزار و ۸۸۶ پرونده جهت عقد قرارداد به بانکها معرفی شده اند.

مهدیان ابراز داشت: از این تعداد تا کنون ۱۲ هزار۸۲۳ پرونده عقد قرارداد شده که فقط ۷ هزار و ۶۶۶ مورد پرداخت شده است. لذا باید این روند سرعت بگیرد.

معاون بنیاد مسکن کشور، مشکل موجود را مربوط به بانکها دانست و گفت: متاسفانه بانک ها ظرفیت اینکه بیش از این مقدار قرار داد ببندند، ندارند و بانک ها باید در این زمینه خودشان را تقویت کنند و نیروهای لازم را تامین کنند.

وی تصریح کرد: بیشترین همت خود را در شهرستانهای سرپلذهاب و ثلاث باباجانی به کار گرفتیم و مشکلی به لحاظ تعداد شعب بانکی در این دو شهرستان نداریم.

این مسئول با بیان اینکه تا مردم آسیب دیده نسبت به عقد قرار داد اقدام نکنند نمی توانیم کار ساخت و ساز را آغاز کنیم، خاطر نشان کرد: به دلیل گرمای زیاد در این مناطق نمی توانیم کار ساخت و ساز را به بعد از خرداد موکول کنیم بلکه باید طی این چهار ماه عمده کارها را انجام دهیم.

نیاز به ۴۲ کانکس برای کلاس درس در نقاط زلزله زده کرمانشاه

همچنین در این جلسه عنوان شد که در حال حاضر هیچ کلاس درسی در مناطق زلزله زده در چادرها برگزار نمی شود و برای همه کانکس در نظر گرفته شده است اما چون در تعدادی از کانکس ها به طور ۳ شیفته کلاسها برگزار می شود برای حل این مشکل به ۴۲ کانکس دیگر نیازمند است.

همچنین عنوان شد که در حال حاضر ۲۹۶ کانکس جهت تشکیل کلاس درس دانش آموزان در اختیار مناطق زلزله زده است.

   #زلزله #کرمانشاه #مناطق زلزله #بنیاد مسکن #دانش آموزان #استان کرمانشاه

محتوای خبر «معرفی۲۸هزار و۸۰۰ پرونده بازسازی نقاط زلزله زده کرمانشاه به بانکها» را در سایت «مرصاد» ببینید