تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
جزئیات معاملات بورس منطقه ای آذربایجان غربی

اقتصاد ایران: مدیرعامل بورس منطقه ای آذربایجان غربی گفت: سه شنبه 7 میلیون و 963 هزار و 738 سهم در بورس منطقه ای آذربایجان غربی معامله شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، وحید جوادی با اشاره به معاملات صورت گرفته در روز گذشته در بورس منطقه ای آذربایجان غربی اظهار کرد: روز گذشته 7 میلیون و 963 هزار و 738 سهم از سهام شرکت های بورسی و فرابورسی به ارزش 21 میلیارد و 533 میلیون و 12 هزار و 872 ریال در بورس منطقه ای استان معامله شد.

وی با بیان اینکه کدام کارگزاری در صدر معاملات بورس منطقه ای قرار داشت، عنوان کرد: دیروز نمایندگی شرکت کارگزاری فارابی توانست بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با 74 درصد از کل ارزش معاملات را به دست آورد و آن کارگزاری موفق شد با این حجم معاملات از سایر کارگزاران بورس سبقت بگیرد.

مدیرعامل بورس منطقه ای آذربایجان غربی با بیان اینکه روز گذشته 52.5 درصد معاملات مربوط به خرید و بقیه مربوط به فروش بود، اضافه کرد: روز سه شنبه در بورس منطقه ای آذربایجان غربی 13 کارگزار از 17 ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم بیش از 54 شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند و روز گذشته چهار کد معاملاتی جدید در بورس منطقه ای آذربایجان غربی صادر شد.

وی در ارتباط با اینکه کدام کارگزاری در صدر بیشترین ارزش ریالی معاملات بورس منطقه ای استان قرار داشت، اشاره کرد: روز گذشته شرکت پالایش نفت لاوان مورد اقبال خریداران و فروشندگان بورس قرار گرفت و این شرکت با ۱۸۰۵ درصد ارزش کل معادلات در رده نخست معاملات بورس منطقه ای استان قرار داشته است.

جوادی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در میزان قیمت سهام شرکت ها ابراز کرد: در معاملات دیروز سهام و حق تقدم ۲۰۴ شرکت بورسی و فرابورسی با افزایش قیمت و ۲۳۵ شرکت با کاهش مواجه شدند و قیمت سهام ۲۸ شرکت بورسی و فرابورسی بدون تغییر باقی ماند.

وی با مقایسه معاملات دیروز با معاملات روز دوشنبه تصریح کرد: در مقایسه با روز دوشنبه شاخص کل بازار بورس با 652 واحد افزایش به رقم ۹8 هزار و 596 واحد و هم چنین شاخص کل بازار فرابورس نیز با پنج واحد افزایش به رقم یک هزار و 92 واحد رسید.

این مقام مسئول با اشاره به معاملات انجام شده در روز سه شنبه در بورس استان اظهار کرد: سه شنبه 6 میلیون و 811 هزار و 554 سهم از سهام شرکت های بورسی و فرابورسی به ارزش 16 میلیارد و 471 میلیون و 475 هزار و 167 ریال در بورس منطقه ای آذربایجان غربی انجام شد.

وی با بیان اینکه در بورس منطقه ای آذربایجان غربی ۱۱ کارگزار از 14 ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم بیش از 65 شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، خاطرنشان کرد: روز دوشنبه نمایندگی شرکت کارگزاری فارابی بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با 54 درصد به خود اختصاص داد.

مدیرعامل بورس منطقه ای آذربایجان غربی با بیان اینکه 67.5 درصد معاملات مربوط به خرید و بقیه مربوط به فروش است، ادامه داد: در این روز سهام شرکت پالایش نفت تبریز با 25 درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه ای قرار گرفت.

وی با بیان اینکه دوشنبه ۴ کد معاملاتی جدید در بورس منطقه ای استان صادر شد، افزود: در معاملات دو شنبه سهام و حق تقدم 180 شرکت بورسی و فرابورسی با افزایش قیمت و 245 شرکت با کاهش قیمت مواجه شدند و قیمت 27 شرکت بدون تغییر باقی ماند.

این کارشناس بورس با بیان اینکه در روز دوشنبه در ادامه معاملات بورس شاخص بورس افزایش داشت است، اشاره کرد: در مقایسه با معاملات روز یک شنبه هفته پیش شاخص کل بازار بورس 715 واحد افزایش داشته است و به رقم ۹7 هزار و 944 واحد و در مقایسه با همین روز شاخص کل بازار فرابورس نیز با یک واحد افزایش به رقم یک هزار و ۸۷ واحد رسید.

   #بورس #افزایش قیمت #کارگزار #شاخص بورس