تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
تیم ملی هندبال ایران شانس زیادی برای کسب یکی از سکوهای آسیا را دارد. رقابت های هندبال قهرمانی قاره کهن در شرایطی برگزار می شود که... 395635_487.jpg
تیم ملی هندبال ایران شانس زیادی برای کسب یکی از سکوهای آسیا را دارد. رقابت های هندبال قهرمانی قاره کهن در شرایطی برگزار می شود که خوشبختانه تیم کشورمان از حیث در اختیار داشتن نسل طلایی وضعیت خوبی دارد. در ترکیب تیم اعزامی بازیکنان جوان و باانگیزه زیادی حضور دارند که تجربه بازی در عرصه های جهانی و آسیایی را نیز در کارنامه دارند. از این بابت تیم ایران در این دوره از نظر فنی نسبت به ادوار گذشته برتری دارد. از سوی دیگر لژیونرهای کشورمان نیز می توانند نقش تعیین کننده ای در کسب نتیجه داشته باشند و بدون شک جامعه هندبال منتظر درخشش آنها در کره جنوبی است. به علاوه اینکه کادر فنی تیم ملی شناخت خوبی از ملی پوشان دارد. ماچک، سرمربی تیم ملی با این تیم در مسابقات آسیایی و رقابت های قهرمانی جهان حضور داشته و رابطه نزدیکی با بازیکنان دارد. با توجه به تغییر شرایط هندبال آسیا تیم هایی چون قطر، ژاپن، کره و حتی بحرین رقبای ما به حساب می آیند. در سال های گذشته قطری ها با استفاده از بازیکنان خارجی، ترکیب نوظهوری را در رقابت های مختلف به میدان می فرستند.

با وجود اینکه اکثر کارشناسان با دیدی منفی به این قضیه نگاه می کنند، اما باید پذیرفت که این حرکت قطری ها تأثیر زیادی در پیشرفت هندبال قاره آسیا داشته است، چراکه تیم های مدعی برای بقا در میدان رقابت مجبور به سرمایه گذاری در هندبال شده اند تا جایی که ژاپنی ها سرمربی تیم ملی آلمان را به خدمت گرفته و در واقع از یک تیم آسیایی به اروپایی تبدیل شده اند. علاوه بر این عربستان و ژاپن نیز نگاه ویژه ای به هندبال داشته اند. با اینکه قطر با تیم چندملیتی خود یکی از سکوها را تصاحب کرده، اما تعداد کشورهای آسیایی که در هندبال سرمایه گذاری کرده اند، رو به افزایش است. ازبکستان حریف اول ما در مرحله گروهی از ترکیبی جوان استفاده می کند و تیم ماچک این فرصت را دارد تا گام اول را محکم بردارد. ژاپن دومین رقیب ما نیز در دو سال اخیر تمام اردوهای خود را در اروپا برگزار کرده و رقیبی جدی برای تیم کشورمان محسوب می شود. کره میزبان یکی دیگر از مدعیان این دوره است و قطر، ژاپن و بحرین هم با برنامه پا به رقابت ها می گذارند. با این حال تیم کشورمان توانایی صعود به فینال و کسب سهمیه رقابت های جهانی را دارد.

   #ژاپن #بحرین #کره جنوبی #ازبکستان #قطر #آلمان

محتوای خبر «فرصت هندبال در رسیدن به فینال آسیا و کسب سهمیه جهانی» را در سایت «جوان آنلاین» ببینید