تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اربعین

به گزارش خبرگزاری مهر، مزمان با ختم کامل قرآن کریم، مراسم تجلیل از خادمان اربعین حسینی با حضور مهندس عبدالرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار و از ۲۰ نفر از خادمان و مسئولان موکب های اربعین تجلیل شد.

عبدالرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف در این مراسم گفت: سازمان اوقاف طی چند سال اخیربرابر تدابیر نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان با تمام امکانات در مراسم اربعین حسینی در ایران و عراق حضور یافته و به خادمان حسینی خدمت کرده است.

وی تاکید کرد: فرهنگ پیاده روی اربعین حسینی امروز با تدابیر مقام معظم رهبری در قالب یک فرهنگ تاثیر گذار نهادینه شده است و این حماسه بزرگ جهانی روزبه روز در حال تقویت وگسترش است.

رئیس ستاد اربعین سازمان اوقاف با بیان اینکه این سازمان در زمینه خدمات رسانی به زائران اربعین پیشگام و پیشتاز بوده است تصریح کرد: مردم حضور اوقاف و نقش موقوفات را در مراسم اربعین لمس می کنند.

وی افزود: براساس آخرین آمار و ارقام سامانه جامع بیشترین نیات موقوفات به امام حسین(ع) و عاشورا و عزاداری حسینی اختصاص دارد.

عابد با قدردانی از زحمات تمامی فعالان اربعین به ویژه در سطح ادارات اوقاف استانها و شهرستانها تصریح کرد: این حضور موثر و ارزشمند در مراسم اربعین موجب اعتماد بیشتر مردم به فرهنگ وقف شده است.

قائم مقام سازمان اوقاف تاکید کرد: کارکنان اوقاف در ایام اربعین حسینی با روحیه جهادی در موکب های حسینی حضور یافتند و به مردم و به زائران خدمت کردند.

وی در ادامه خواستار قدردانی مدیران کل استانها از عناصر فعال موکب های اربعین در سطح ادارات شد.

در پایان این مراسم با حضور قائم مقام سازمان و معاون فرهنگی و اجتماعی ۲۰ نفر از مدیران و مسئولان فعال در موکب های اربعین حسینی تجلیل شدند. همچنین در این مراسم از فعالان فرهنگی قرآنی سازمان اوقاف به شکرانه ختم کامل قرآن کریم قدردانی شد.

   #اربعین حسینی #قرآن #مقام معظم رهبری #عاشورا #سامانه #عراق

محتوای خبر «خادمان اربعین حسینی در سازمان اوقاف تجلیل شدند» را در سایت «خبرگزاری مهر» ببینید