تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ShowImages.ashx?Inner=true&ID=11670

مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران از اصلاح تخصیص‌های بیش از سقف تعیین‌شده یعنی 130 سهم که روز گذشته در عرضه اولیه «زشگزا» اتفاق افتاد، خبر داد.

افسانه اروجی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، افزود: به دلیل اشتباه در سامانه معاملاتی برای برخی مشتریان عرضه اولیه، دو و حتی سه بار تخصیص صورت گرفت که با پیگیری‌های انجام‌شده، تخصیص‌های این‌چنینی اصلاح و فرآیند آن تا سقف 130 سهم، مجدد انجام شد.

به گفته اروجی با حذف معاملات تکراری از سامانه معاملات به کدهایی که بیش از حد مجاز، سهام شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد تخصیص یافته بود،130 سهم تعلق گرفت.

وی با اشاره به مشارکت 112 هزار و 569 نفر در عرضه اولیه «زشگزا»، گفت: نگاهی به صف خرید این نماد در روز جاری نیز حاکی از آن است که استقبال خوبی از سهام این شرکت صورت گرفته و همچنین در روز عرضه، متعهد خرید حدود یک‌میلیون و 470 هزار سهم یعنی کمتر از یک درصد از میزان سهام عرضه‌ شده را خریداری کرد.

گفتنی است سه‌شنبه 26 دی‌ماه شاهد عرضه اولیه 16 میلیون سهم از 80 میلیون سهام شرکت شیر و گوشت زاگرس بودیم که در این عرضه هر سهم این شرکت 3490 ریال کشف شد.

   #سامانه #بازار سرمایه

محتوای خبر «تخصیص های بیش از 130 سهم در عرضه «زشگزا» اصلاح شد» را در سایت «سنا» ببینید