تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ابوالمشاغل شهرداری تهران رفتنی شد

اقتصاد ایران: با انتخاب صالحی امیری به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک و با توجه به اینکه وی همزمان چند سمت در شهرداری تهران دارد به نظر می رسد وی به زودی از معاونت فرهنگی خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، سرانجام انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار شد و در نهایت رضاصالحی امیری با انصراف محمود خسروی وفا به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک شد.

این در حالی که پیش از این نیز کاندیدا شدن صالحی امیری در انتخابات اشاره شده با حواشی بسیاری روبرو بود و حتی محمد علی نجفی شهردار تهران در مصاحبه ای اعلام کرد که صالحی امیری معاونت فرهنگی شهرداری را به کمیته المپیک ترجیح خواهد داد و از شهرداری نمی رود!

صالحی امیری قائم مقام شهردار تهران و معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در تاریخ 27 آذر ماه و در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین المللی 60 سال مددکاری اجتماعی ایران که صبح امروز، در پاسخ به این پرسش که آیا از شهرداری تهران به کمیته ملی المپیک خواهد رفت یا خیر، تاکید: در این زمینه حرفی ندارم و سکوت می کنم.

در همین زمینه محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به انتخاب صالحی امیری به عنوان رئیس کمیته المپیک وی می تواند همچنان در شهرداری به عنوان قائم مقام شهردار تهران و معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری حضور داشته باشد، یا خیر، عنوان کرد: در این زمینه شورا بر اساس قانون عمل خواهد کرد.

به گزارش اکونیوز به نقل از تسنیم در حالی صالحی امیری به ابوالمشاغل شهرداری مشهور است که وی دارای سمت های متعدد در شهرداری است که از آن جمله می توان به رئیس هیأت مدیره سازمان ورزش شهرداری تهران، رئیس هیأت مدیره سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، رئیس کمیته توسعه اجتماعی و فرهنگی ستاد بازآفرینی شهری پایدار کلانشهر تهران و قائم مقام شهردار و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اشاره کرد.

محمدعلی نجفی درباره اینکه رضا صالحی امیری، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران می تواند در کمیته ملی المپیک مسئولیت بگیرد، گفت: بحث این بود که آیا حضور در کمیته ملی المپیک شغل محسوب می شود یا خیر. با انصاری معاون رئیس جمهور صحبت کردم و ایشان اعلام کرد از نظر ما به طور قطع شغل محسوب می شود.

شهردار تهران که روز 22 آذر در برنامه تهران بیست سیما حضور یافته بود ادامه داد: با این شرایط صالحی امیری نمی تواند دو شغل داشته باشد و اگر به کمیته برود باید از شهرداری جدا شود که البته به نظر من ترجیح می دهد در شهرداری بماند.

با انتخاب صالحی امیری و با توجه به چند شغل بودن وی پیش بینی می شود وی به زودی از شهرداری خداحافظی کند.

   #شهرداری #المپیک #شهرداری تهران #انتخابات #شورای شهر تهران #شهر تهران #رئیس جمهور

محتوای خبر «ابوالمشاغل شهرداری تهران رفتنی شد» را در سایت «اکو نیوز» ببینید