تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82794737-72108624.jpg

مجتبی قارداشی مسئول انجمن موسیقی شهرستان پردیس روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اذعان بر اینکه فعالیت های زیرزمینی روح و روان هنرمند را می آزارد، گفت: نزدیک به 25 سال در خدمت موسیقی منطقه هستم، در ابتدا کارگروه های موسیقی زیرزمینی در این منطقه به دلیل فعالیت زیاد عرصه را برای موسیقی سنتی تنگ کرده بود، پس از صحبت با این گروه ها و تامین امکانات، برای رشد موسیقی ایرانی آنها را با خود همراه کردیم، به دلیل محدودیت های مالی موجود نگران عدم حمایت مسئولین از این گروه ها هستیم و برای ادامه کار انتظار مساعدت داریم.
وی اظهار داشت: موسیقی این منطقه دو دوره را در کارنامه کاری خود پشت سر گذاشته است، دوره اول زیر سازی خوبی در حوزه موسیقی در انجمن با 500 عضو از سوی اداره فرهنگ و ارشاد شرق استان تهران داشتیم، پس از شهرستان شدن پردیس گروه موسیقی ما تعطیل شد، در دوره دوم پس از رصد و ساماندهی گروه های موسیقی در داخل شهرستان، امروز تعداد اعضای انجمن موسیقی شهرستان پردیس به 300 نفر رسیده ولی امکانات ما محدود است و از لحاظ منابع مالی و سخت افزاری در مضیقه هستیم.
قارداشی گفت: سال گذشته در دهه فجر همایش موسیقی برگزار کردیم و در اردیبهشت ماه امسال به مناسبت آزاد سازی خرمشهر در فرهنگسرای مهر بومهن نیز اجرا داشتیم.
وی افزود: در محل انجمن (فرهنگسرای مهر بومهن) هفته ای یکبار جلسه موسیقی با حضور اساتید جلسات نقد و بررسی برگزار می شود.
مسئول انجمن موسیقی شهرستان پردیس تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت شهرستان استعدادیابی و جذب گروه های موسیقی از برنامه های در دست اقدام ما است.
قارداشی در ادامه افزود: آموزشگاه هایی که مجوز ندارند از نظارت و اختیار انجمن خارج است و برای رفع این مشکل از بازرسی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان پردیس درخواست پیگیری داریم تا فعالیت آنها نیز در چرخه مجاز ادامه پیدا کند.
خبرنگار: اشرف پورمند**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/9441//1348

انتهای پیام /*

   #دهه فجر #استان تهران

محتوای خبر «ساماندهی موسیقی در پردیس» را در سایت «ایرنا» ببینید