تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلسسخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ گفت: دولت آمریکا نمی تواند برخلاف مفاد برجام اقدامی انجام دهد.

به گزارش قدس آنلاین، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات شب گذشته رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تایید مشروط برجام گفت : برجام توافقی بین المللی بوده که نه تنها ترامپ بلکه هیچ یک از مقامات کشورهای عضو ۵+۱ نمی توانند آن را یک طرفه نقض کنند.

وی افزود: اظهارات اخیر ترامپ مسئله تازه ای برای ما نیست و دولت آمریکا پیش از این نیز ایران را با ادعای نقض حقوق بشر و حمایت از تروریست تحریم کرده است اما در برجام نمی توانند بر خلاف مفاد آن عمل کنند و باید به متن این توافق نامه بین المللی پایبند باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات شب گذشته ترامپ که گفته است باید سقف زمانی محدودیت اعمال شده به برنامه هسته ای ایران برداشته شده و این محدودیت ها دائمی شود، گفت: سقف ۱۵ ساله محدودیت فعالیت های هسته ای ایران یکی از بندهای اصلی توافق نامه برجام است و امکان ندارد که آمریکا بتواند این بند محرز در برجام را نقض کند و اگر آمریکا واقعا در اجرای چنین اقدامی جدی باشد ما نیز واکنشی به آن نشان خواهیم داد که نه تنها آمریکا بلکه دنیا را متحیر خواهد کرد.

   #برجام #رئیس جمهور #برنامه هسته ای ایران #حقوق بشر

محتوای خبر «واکنش ایران به نقض برجام دنیا را متحیر خواهد کرد» را در سایت «قدس آنلاین» ببینید