تاریخ دریافت خبر:

شفقنا- سازمان هواشناسی در اطلاعیه از ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور از روز یکشنبه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد: از یکشنبه بعدازظهر سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و سبب ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد در شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر می شود. روز دوشنبه دامنه فعالیت این سامانه به سمت شمال شرق گسترده شده و همچنین با تقویت جریان های شمالی بر روی دریای خزر بارش ها در این مناطق نیز تقویت شده و دریای خزر مواج می شود. روز دوشنبه دما در نیمه شمالی کشور بین ۲ تا ۶ درجه کاهش می یابد.

همچنین از یکشنبه شب بارش باران و برف همراه با وزش باد در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی. اردبیل و بارش باران در استان گیلان آغاز خواهد شد.

براساس این گزارش از روز دوشنبه بارش باران و برف همراه با وزش باد و کاهش دما در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی اتفاق خواهد افتاد. همچنین بارش باران و برف همراه با وزش باد و کاهش دما در بعضی نقاط استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین و ارتفاعات البرز در استان های البرز و تهران پیش بینی می شود.

گفتنی است به سبب بارش برف، لغزندگی جاده های کوهستانی در مناطق ذکر شده پیش بینی می شود از این رو توصیه می شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

   #بارش باران #سامانه #سامانه بارشی #دریای خزر #هواشناسی #سازمان هواشناسی #خزر #البرز #گلستان #گیلان