تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رامین طباطبایی: درِ فدراسیون به روی همه منتقدان و مخالفان باز خواهد بود؛ فدراسیون نیازمند کار 24 ساعته است رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: مجمع فدراسیون بسکتبال یکی از پرهیجان ترین و پرچالش ترین مجامع برگزار شد و تا لحظه آخر 8 کاندیدا در رقابت باقی ماندند.

رامین طباطبایی، رئیس جدید فدراسیون بسکتبال پس از پایان مجمع فدراسیون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجمع فدراسیون بسکتبال یکی از پرهیجان ترین و پرچالش ترین مجامع بود و تا لحظه آخر 8 کاندیدا در رقابت باقی ماندند. من تا به حال در تاریخ برگزاری هیچ مجمعی ندیده بودم 24 نفر ثبت نام کنند که از میان آنها 15 نفر تایید صلاحیت شوند.

وی افزود: خوشحالم مجمع فدراسیون به بنده رای اعتماد داد و امیدوارم پاسخگو و قدردان رای اعتماد مجمع فدراسیون بسکتبال باشم. کار اصلی در این رشته برقراری وفاق، همدلی و آرامش در جامعه بسکتبال است و تلاش خواهم کرد از همه ظرفیت های این رشته استفاده کنم. به طرف دوستانی که به من رای ندادند، دست یاری دراز می کنم و امیدوارم همه کمک کنیم تا بسکتبال را از وضعیت بحرانی که در آن قرار دارد، خارج کنیم. برای این کار نیز برنامه خوبی تنظیم شده است و سعی خواهیم کرد با پیاده کردن برنامه آکادمیک این رشته را از بحران زدگی خارج کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: ما در آینده، بازی های آسیایی 2018 را در پیش داریم و باید به گونه ای عمل کنیم که در این مسابقات به مدال برسیم و بعد از آن نیز باید برای کسب سهمیه المپیک 2020 تلاش کنیم.

طباطبایی عنوان کرد: شیوه جدید مسابقات فیبا نیز به گونه ای است که برای قاره ها در دوره های چهار ساله، 6 پنجره رقابتی را تدوین کرده است و ما می توانیم از این فرصت استفاده و با میزبانی از کشورهای صاحب نامی همچون استرالیا که از بازیکنان حاضر در NBA بهره می برد، بسکتبال ایران را توسعه بدهیم و مجددا تماشاگران را به این رشته برگردانیم.

وی در پاسخ به این سوال که پیش بینی این تعداد رای کم را برای رسیدن به ریاست فدراسیون بسکتبال می کرده است یا نه؟ گفت: خودم فکر می کردم امروز در مجمع 4، 5 کاندیدا برای رقابت نمانند، اما حضور 8 کاندیدا نیز تجربه خوبی بود و دوستانی که احساس می کردند می توانند رقیب باشند، متوجه شدند تا چه حد جامعه بسکتبال به آنها اعتماد دارد. در مجمع امروز عیار همه مشخص شد و جامعه بسکتبال تصمیم خود را علنی کرد.

رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر اینکه احساس نمی کند کار سختی در این رشته داشته باشد، عنوان کرد: فکر نمی کنم کار سختی در بسکتبال داشته باشم و قطعا کسانی که به من نیز رای نداده اند، عاشق بسکتبال هستند. من نیز آدمی نیستم که به دنبال یکه تازی باشم و در تلاش هستم با حضور همه صاحب نظران این رشته دست به دست هم داده و به بسکتبال ایران کمک کنیم. در طول مدیریت 15 ساله خود نیز از همه ظرفیت ها استفاده کردم و در حال حاضر نیز درب فدراسیون به روی همه منتقدین و مخالفان باز خواهد بود. رشته و توسعه بسکتبال نیازمند کار گروهی تمامی صاحب نظران است و در این صورت بسکتبال ایران پویایی و رشد خوبی خواهد داشت.

طباطبایی در خصوص انتخاب کادر اجرایی فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: در این خصوص هنوز به جمع بندی نرسیده ام و با وجود شایعات و حاشیه سازی هایی که صورت گرفته است، طبق گفته داورزنی به من فرصت بدهید تا از بهترین ها استفاده کنم. فدراسیون بسکتبال با توجه به برنامه هایی که برای آن تدوین کرده ام، نیازمند کار 24 ساعته است.

وی درخصوص استفاده از هیئت علمی دانشگاه ها در هیئت رئیسه فدراسوین بسکتبال تصریح کرد: صد درصد به دنبال انجام این کار خواهیم بود. رشته بسکتبال یک رشته دانشگاهی که بحث آموزش آن بر عهده دانشگاه ها است. ما نیازمند تجربه همه اساتید خواهیم بود و به دنبال این کار نیز خواهیم رفت.

وی در پایان درباره مقایسه داورزنی از شرایط دو رشته بسکتبال و والیبال و موضوع استفاده از مربی خارجی در بسکتبال گفت: بسکتبال نیازمند رشد و ارتقا است و در بحث آموزش نیز ما نیازمند استفاده از مربیان برجسته هستیم. بر حسب شرایط در صورت نیاز در بحث تیم های پایه و حتی چرخه تیم های ملی از مربی خارجی استفاده خواهیم کرد. هر چند نباید فراموش کنیم کادر فنی تیم های ملی که در حال حاضر مشغول فعالیت هستند، انسان هایی توانایی هستند اما اگر نیاز باشد، به تقویت آنها نیز فکر خواهیم کرد.

   #والیبال #بازی های آسیایی #المپیک #استرالیا