تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: هرکس به این شهدای پلاسکو علاقه دارد و می خواهد کاری در جهت اهمیت دادن به نقش این آتش نشانان انجام بدهد، در جهت ایمنی شهر تلاش کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش عصر امروز در بازدید از خانواده دو شهید آتش نشان پلاسکو «بهنام میرزاخانی» و «رضا شفیعی» که به مناسبت سالگرد حادثه آتش سوزی پلاسکو با حضور سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ تهران، مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و هیئت همراه انجام شد، اظهار داشت: حادثه پلاسکو هویت جدیدی به آتش نشانان داد و روح ایثارگری و ازخودگذشتگی را در جامعه بیش از پیش نمایان کرد.

وی گفت: همه مردم از اینکه شما چنین فرزندانی تربیت کرده اید خاضع شما هستند و ما هرکاری که از دستمان بیاید انجام می دهیم هرچند این خدمات در برابر عظمتی که آتش نشانان در لحظه سخت این ماموریت های مهم را انجام می دهند کار بزرگی نیست.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش بیان کرد: ما وظیفه داریم مسائل ایمنی را در کشور توسعه دهیم و تلاش کنیم هیچوقت حادثه ای را با ازدست دادن عزیزانان خاموش نکنیم و آتش نشانان ما با وسایل و تجهیزات پیشرفته فقط آتش را خاموش کنند و مجبور نباشند جان خود را در این راه از دست بدهند.

خلیل آبادی با بیان اینکه حادثه پلاسکو زنگ خطری برای همه ما بود، گفت: متاسفانه در تهران ساختمان های ناایمن زیاد است باید مالکین و شهرداران مناطق آن ها را شناسایی کنند و کارهای قانونی را انجام بدهند که این خطرات جان مردم را تهدید نکند. ما که در تهران در میان ساختمان های ناایمن زندگی می کنیم باید از حادثه پلاسکو درس بگیرم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی ادامه داد: هرکس به این شهدا علاقه دارد و می خواهد کاری در جهت اهمیت دادن به نقش این آتش نشانان انجام بدهد، در جهت ایمنی شهر تلاش کند.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش تصریح کرد: بعضی از مشاغل ایثارگری را در ذات خود دارند که آتش نشانی یکی از آنهاست و اهمیت مضاعفی نسبت به سایر شغل ها دارد زیرا آتش نشانان از جان خود می گذرند تا به مردم آسیبی نرسد و این بزرگترین ارزش شغلی است.

خلیل آبادی با بیان اینکه وارد شدن در شغل آتش نشانی ذوق درونی و انگیزه قوی می خواهد، گفت: من غبطه می خورم در کشور ما انسان هایی به این وارستگی وجود دارد که به این حد از ایثار رسیده اند که مانند شهدای دفاع مقدس و سایر شهدا بدون هیچ توقع مادی و فقط برای دفاع مردم و سرزمینشان جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و فدا می کنند.

وی با بیان این که در حادثه پلاسکو کمترین خسارت جانی به جز آتش نشانان را داشتیم، افزود: آتش نشانان در حادثه پلاسکو تلاش بی وقفه ساختمان را تخلیه کردند و از پیشرفت آتش جلوگیری کرده بودند که موفق نشدند و امیدوارم از این به بعد شاهد از دست دادن آتش نشانان که قهرمانان کشورمان هستند نباشیم.

انتهای پیام/

   #حادثه پلاسکو #تجریش #آتش نشانی #شهرداری #شهرداری تهران #دفاع مقدس #خانواده #آتش سوزی #داوری

محتوای خبر «حادثه پلاسکو زنگ خطری برای تهران بود» را در سایت «تهران نیوز» ببینید