تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
برلوسکونی به پولشویی در فروش میلان به چینی ها متهم شد مالک پیشین باشگاه میلان متهم است که در فرآیند انتقال مالکیت این باشگاه به طرف چینی فعلی اش پولشویی کرده است.

طبق گزارش دو نشریه استمپای و سکولوی ایتالیا، سیلویو برلوسکونی در خصوص پرونده فروش باشگاه میلان به یونگ هونگ لی چینی به اتهام پولشویی مورد بازجویی قرار گرفته است.

مذاکرات میان خانواده برلوسکونی و سرمایه گذاران چینی که در در نهایت ماه آوریل سهام باشگاه میلان را خریدند، ماه ها به طول انجامید و اعلام شد که شرکت فینیوست به عنوان مالک باشگاه میلان این باشگاه ایتالیایی را در ازای 720 میلیون یورو فروخته است.

اکنون اما نشریات استمپا و سکسو مدعی شده اند که برلوسکونی باشگاه میلان را 300 میلیون یورو گران تر از چیزی که اعلام شده، فروخته است و به همین دلیل او به اتهام پولشویی تحت بازجویی قرار گرفته است. این اتهام در بدترین زمان ممکن به نخست وزیر سابق ایتالیا زده شده است چرا که او در تلاش است که با حزب سیاسی اش موسوم به «زنده باد ایتالیا» دوباره به جمع دولتمردان کشورش برگردد.

مقامات شهر میلان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده اند که یکی از آنها فرانچسکو گرکو، دادستان شهر میلان بوده است. او در این خصوص به خبرگزاری رسمی ایتالیا آنسا گفت: «هیچ پیگرد قانونی در خصوص پرونده فروش باشگاه میلان به جریان نیفتاده است.»

   #یورو #خانواده

محتوای خبر «برلوسکونی به پولشویی در فروش میلان به چینی ها متهم شد» را در سایت «یک ورزش» ببینید