تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 269

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا اکرمی، رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، دوشنبه شب در جلسه درس اخلاق که در مسجد جامع غدیر خم برگزار شد، اظهار داشت: هفته گذشته کشور با آشوب و التهابات فراوانی روبرو شد.

وی افزود: کسانی که در این آشوب شعارهای ساختار شکن سر دادند و اموال عمومی را به آتش کشیدند بسیار احمق بودند که با جسارت به امامزادگان، حسینیه ها و آتش کشاندن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به پیامدهای منفی آن فکر نکردند.

حجت الاسلام والمسلمین اکرمی با اشاره به اینکه حوادث اخیر عامل بیداری و هوشیاری مردم شد، ابراز کرد: اسلام مسلمانان را به داشتن بینش و روش شایسته و بایسته توصیه می کند، خداوند در قرآن کریم به پیامبراکرم(ص) می فرماید: ای پیامبر؛ مردم را با حکمت به راه من دعوت کن؛ هیچ امتی با اجبار و ناسزاگویی هدایت نمی شوند.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز مردم با گرانی و گرانفروشی در کشور دست و پنجه نرم می کنند، اظهار داشت: رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور با تخریب و ضربه زدن به اموال عمومی رفع نمی شود بلکه هر سه قوا به کمک مردم باید به رفع مشکلات اقتصادی اقدام کنند و اگر تجمعاتی هم صورت می پذیرد باید به صورت قانونی باشد.

وی با تاکید بر اینکه بیداری و هوشیاری در برابر دشمن امری لازم و ضروری است، گفت: براندازی نظام هدف دشمنان است که با بیداری و هوشیاری مردم نقشه دشمن خنثی شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکرمی با اشاره به اینکه در این حوادث تلخ طینت خبیث دشمن مجدد برای مردم آشکار شد، عنوان کرد: انسان در فتنه ها و سختی ها دشمن را از دوست تشخیص می دهد. آمریکا به عنوان شیطان بزرگ کاری جز دشمنی با ما را ندارد بنابراین تا زمانی که دشمن حیات دارد دست از دشمنی برنخواهد داشت.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: ترامپ در سخنان اخیرش رسما از فتنه گران و آشوب گران حمایت کرد و گفت باید به داد مردم بی دفاع ایران رسید، ایرانیان گرسنه هستند و ما باید به آنان کمک کنیم؛ این حوادث تلخ یادآور دشمنی آمریکا با ایران بود.

پایان پیام/487
ضمیمه :

   #حوادث #مشکلات اقتصادی #نقشه #قرآن #براندازی نظام #مسجد جامع

محتوای خبر «انسان در فتنه ها و سختی ها دشمن را از دوست تشخیص می دهد» را در سایت «شبستان» ببینید