تاریخ دریافت خبر:
واکنش طالبان به افزایش آمریکایی ها در افغانستان
گروه شبه نظامی طالبان در افغانستان به تصمیم اخیر آمریکا برای افزایش شمار نظامیانش به عنوان بخشی از برنامه آموزش، مشاوره و امداد نیروهای امنیتی افغانستان واکنش نشان داد.
به گزارش جهان نیوزبه نقل از ایسنا، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در بیانیه ای گفت: اگر آمریکا نتوانست با صدها هزار سرباز جنگ را ببرد، با چند صد سرباز دیگر هم نمی تواند. استقرار ۷۰۰ نیرو اقدامی تبلیغاتی است چرا که آمریکا و متحدانش غالبا با افزایش دوره ای به نیروهایشان روحیه می دهند.

پیش از آن مقام های ارتش آمریکا اعلام کردند صدها نیروی جدید برای مشاوره و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان حین عملیات های ضد تروریسم اعزام خواهند کرد. این مقام ها همچنین گفتند نیروهای مازاد همچون نیروهای ویژه آمریکا برای آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی افغانستان در خط مقدم نبرد عمل خواهند کرد.

گزارش ها درباره استقرار نیروهای جدید در پی رونمایی از استراتژی جدید دولت ترامپ درباره افغانستان و جنوب آسیا در اواخر اوت گذشته منتشر می شود. رئیس جمهوری آمریکا به ادامه عملیات کشورش در افغانستان فراتر از تعهد واشنگتن به حمایت از دولت افغانستان و نیروهای دفاعی و امنیتی افغان متعهد شد. به گفته مقام های آمریکایی، استراتژی مذکور براساس شرایط میدانی و در راستای وادار کردن گروه طالبان به انتخاب گزینه آشتی اجرایی می شود.

   #افغانستان #طالبان #واشنگتن #تروریسم #ارتش آمریکا #رونمایی