تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
واکنش طالبان به افزایش آمریکایی ها در افغانستان
گروه شبه نظامی طالبان در افغانستان به تصمیم اخیر آمریکا برای افزایش شمار نظامیانش به عنوان بخشی از برنامه آموزش، مشاوره و امداد نیروهای امنیتی افغانستان واکنش نشان داد.
به گزارش جهان نیوزبه نقل از ایسنا، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در بیانیه ای گفت: اگر آمریکا نتوانست با صدها هزار سرباز جنگ را ببرد، با چند صد سرباز دیگر هم نمی تواند. استقرار ۷۰۰ نیرو اقدامی تبلیغاتی است چرا که آمریکا و متحدانش غالبا با افزایش دوره ای به نیروهایشان روحیه می دهند.

پیش از آن مقام های ارتش آمریکا اعلام کردند صدها نیروی جدید برای مشاوره و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان حین عملیات های ضد تروریسم اعزام خواهند کرد. این مقام ها همچنین گفتند نیروهای مازاد همچون نیروهای ویژه آمریکا برای آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی افغانستان در خط مقدم نبرد عمل خواهند کرد.

گزارش ها درباره استقرار نیروهای جدید در پی رونمایی از استراتژی جدید دولت ترامپ درباره افغانستان و جنوب آسیا در اواخر اوت گذشته منتشر می شود. رئیس جمهوری آمریکا به ادامه عملیات کشورش در افغانستان فراتر از تعهد واشنگتن به حمایت از دولت افغانستان و نیروهای دفاعی و امنیتی افغان متعهد شد. به گفته مقام های آمریکایی، استراتژی مذکور براساس شرایط میدانی و در راستای وادار کردن گروه طالبان به انتخاب گزینه آشتی اجرایی می شود.

   #افغانستان #طالبان #واشنگتن #تروریسم #ارتش آمریکا #رونمایی

محتوای خبر «واکنش طالبان به افزایش آمریکایی ها در افغانستان» را در سایت «جهان نیوز» ببینید