تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران گفت: مردم از تبعیض و اختلاف طبقاتی، بسیار ناراحتند، که در این چند سال روند صعودی به خود گرفته است.

مهدی چمران، رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، در خصوص مشکلات اقتصادی و معیشت مردم اظهار داشت: بهبود و تغییر وضعیت کنونی، کار مشکلی است اما باید با خود مردم، برنامه ریزی درست و از بین بردن اشرافیگری اوضاع را بهبود داد.

چمران افزود: هرکسی آمد برای مردم ایجاد توقعات بیش از حد کرد و نتوانستند پاسخ آن را بدهند، دولت ها برای روی کار آمدن وعده امکانات بیشتر به مردم می دهند که سبب بالا رفتن توقعات مردم می گردد بعد از این که نتوانستند به وعده های خود عمل کنند به عنوان فردی دروغگو شناخته می شوند، این در حالی است که تامین معیشت و اقتصاد مردم یک ضرورت انکار ناپذیر است که باید به آن توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم از تبعیض و اختلاف طبقاتی ناراحتند، که در این چند سال روند صعودی به خود گرفته است، همچنین در این مدت نیز فاصله دهک های پایین و بالا جامعه افزایش پیدا کرده که باید سعی کنیم جلوی این امر را بگیریم.

رئیس سابق شورای شهر تهران ادامه داد: زمانی که شرایط اقتصاد بد است می بایست سعی کنیم تبعیض و فاصله طبقاتی را بکاهیم نه اینکه این امر تدوام دهیم؛ درست است که تغییر این شرایط مشکل می باشد اما شدنی است.

چمران خاطرنشان کرد: دولت باید از اشرافیگری و تشریفات بکاهند و با برنامه ریزی و کمک مردم این مشکل را حل کنند، اگر موضوع و یا مشکلی هم وجود دارد آن را با مردم در میان بگذارند.

چمران گفت: در دهه ۷۰ کشور ما شاهد اشرافیگی و تورم ۵۰درصد بودیم که در زمان جنگ یک ضد ارزش تلقی می شد، اما متاسفانه به یک ارزش تبدیل شد.

وی تبعات اشرافیگری را این گونه بیان کرد: در رویه اشرافی گری افرادی که ثروتی ندارند، نمی توانند به صورت اشرافی زندگی کنند به همین دلیل برای رسیدن به آن در دام فساد می افتند.

انتهای پیام/*

   #شهر تهران #معیشت مردم #شورای شهر تهران #مشکلات اقتصادی

محتوای خبر «دولت ها در مردم ایجاد توقع کردند، اما نتوانستند آن ها را برآورده کنند» را در سایت «تهران نیوز» ببینید