تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ترکیه از آمریکا امن تر استوزیر خارجه ترکیه در واکنش به درخواست آمریکا از اتباع خود مبنی بر تجدید نظر درباره سفر به ترکیه، این کشور را امن تر از آمریکا دانست. پایگاه خبری ریشه:

به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، روز جمعه از هشدار آمریکا به شهروندان و اتباع خود در خصوص سفر به ترکیه انتقاد و اعلام کرد این کشور بسیار امن تر و آرام تر از آمریکا است.

او در واکنش به درخواست آمریکا از اتباع خود مبنی بر تجدید نظر درباره سفر به برخی از کشور ها از جمله روسیه، ترکیه و ونزوئلا گفت: «ترکیه از آمریکا امن تر است.»

وزیر امور خارجه ترکیه این سخنان را روز جمعه و بعد از دیدار از محل ترور کمال اریکان، کنسول سابق ترکیه در لس آنجلس، در سال ۱۹۸۲ ایراد کرد.

چاووش اوغلو افزود: «ما نباید به کار های بیهوده مشغول شویم. ما نباید انرژی خود را در خصوص مواضع ناپخته برخی مانند هشدار اخیر آمریکا به اتباع خود در خصوص سفر به ترکیه صرف کنیم.»

او اظهار کرد ترکیه نیز به اتباع خود درباره سفر به آمریکا هشدار داد. وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد امنیت در ترکیه کمتر از امنیت در آمریکا نیست و می توانیم بگوییم ترکیه بسیار امن تر از آمریکا است.

این مقام ترکیه ای تصریح کرد اگر به حوادث و شمار افرادی که روزانه در شهر های مختلف آمریکا کشته می شوند نگاهی بیندازیم آن وقت خواهیم دید که ترکیه امن تر از آمریکا است.

چاووش اوغلو خاطرنشان کرد ترکیه سال ۲۰۱۷ میزبان حدود ۳۲ میلیون گردشگر از جمله گردشگران آمریکایی بود و همه این گردشگران در سلامت و امنیت کامل به کشور های شان بازگشتند.

او از افزایش شمار گردشگران آمریکایی که سال ۲۰۱۸ به ترکیه سفر کردند خبر داد و گفت: این افزایش از روادید های صادر شده مشخص است.

وزیر امور خارجه ترکیه این کشور را عاری از پدیده بیگانه ستیزی و کشوری باز و میزبان دائم همه افراد دانست.

چاوش اوغلو افزود امروز ما شاهد بیگانه ستیزی در بالاترین سطح در آمریکا به خصوص در کاخ سفید هستیم.

وزیر امور خارجه ترکیه خاطرنشان کرد امروز شخص رئیس جمهور آمریکا چگونه به کشور های دیگر توهین می کند. تحقیر های او نسبت به دیگران کاملا آشکار است و در چنین وضعی آیا آمریکا برای سفر امنیت کمتری دارد یا ترکیه؟

چاووش اوغلو افزود در دیدار با رکس تیلرسون، همتای آمریکایی خود، این موضوع را مطرح خواهد کرد.

   #ترکیه #هشدار #ونزوئلا #کاخ سفید #گردشگر #سلامت #حوادث #رئیس جمهور #روادید

محتوای خبر «ترکیه از آمریکا امن تر است» را در سایت «ریشه نیوز» ببینید