تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
آخرین کتاب نسیم مرعشی در بوته نقد کتاب"هرس" نوشته نسیم مرعشی دوشنبه 25 دی ساعت 18 با حضور نویسنده و فرحناز علیپور (منتقد) در فرهنگ سرای ارسباران نقد و بررسی می شود.

سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: "هَرَس"روایتی برآمده از دلِ تاریخِ جنگِ طولانی ایران و عراق است. داستان مردی که سال ها بعدِ پایانِ جنگ پیِ همسرِ گمشده اش می گردد و او را در مکانی عجیب پیدا می کند.

نسیم مرعشی سال 1362 در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک، نویسنده و فیلم نامه نویس است . کسب رتبه اول جایزه بیهقی برای داستان" نخجیر" سال 1392، رتبه اول نخستین دوره "جایزه داستان تهران" برای داستان "رود" سال 1393، نوشته مشترک فیلم نامه "فیلم بهمن" با مرتضی فرشباف سال 1393 از فعالیت های اوست.

همچنین کتاب "پاییز فصل آخرسال است" اولین داستان بلند این نویسنده یکی از پنج کاندیدای نهایی بهترین رمان "جایزه ادبی جلال آل احمد" معرفی شد . این کتاب روایت های موازی سه دختر جوان از وقایع تابستان و پاییز یک سال است که در نهایت همانند قطعات یک پازل تکه های مختلف داستان را در ذهن خواننده کامل می کند.

"هّرّس" دومین رمان "نسیم مرعشی" با روایتی از جنگ ایران وعراق توسط نشرچشمه در 185 صفحه به چاپ رسیده است.

علاقه مندان برای حضور دراین برنامه می توانند به فرهنگ سرای ارسباران به نشانی سیدخندان، خ جلفا مراجعه و یا با شماره های 20-22872818فرهنگسرای ارسباران تماس بگیرند.

هرس

   #عراق

محتوای خبر «آخرین کتاب نسیم مرعشی در بوته نقد» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید