تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سید حسین حسینی و علیرضا بیرانوند

سید حسین حسینی و علیرضا بیرانوند

اختصاصی | سید حسین حسینی دروازه بان موفق باشگاه استقلال با رکوردی که روز گذشته توانست در تاریخ فوتبال ایران به ثبت برساند، خطری جدی برای علیرضا بیرانوند پیراهن شماره 1 تیم ملی او بوجود آورد!

به گزارش ورزش 11، در هر فصل از فوتبال ایران شاهد پیدایش و حضور یک ستاره در جهان فوتبال هستیم، یک فصل محمدرضا اخباری و یک فصل دیگر حامد لک، در فصلی دیگر رشید مظاهری و به تازگی علیرضا بیرانوند و حالا سید حسین حسینی سنگربان استقلال! ذات فوتبال اینگونه است که پدیده ها را به رخ می کشد!

اما از روزی که علیرضا بیرانوند توانسته است در پیراهن باشگاه پرسپولیس به میدان برود، او شماره یک تیم ملی را به قبضه خود درآورده است! او در این راه توانست حتی رکورد دار کلین شیت شد تا با بسته نگه داشتن دروازه خود در 721 دقیقه بتواند بالاتر از آرمناک پطروسیان تنومند خود را به دیگر سنگربانان جوان و تیم ملی ایران بیشتر از گذشته تحمیل کند!

علیرضا بیرانوند
علیرضا بیرانوند

بیرانوند اما از روزی که درگیری مسائل غیر حرفه ای و حاشیه ای فوتبال شد، رفته رفته سیری نزولی را پیدا کرد تا خیلی ها علیه او گاردی خاص را بگیرند و منتقد حضورش در تیم ملی ایران باشند!

در این شرایط نزولی، سنگربان جوان استقلال یعنی سید حسین حسینی در اوج روزهای بد استقلال توانست در حد و اندازه های یک ستاره بزرگ در میادین حاضر شود و ناجی بزرگ استقلال در روزهایی که امید به معنای واقعی در آن فراموش شده بود، شود.

سید حسین حسینی
سید حسین حسینی

حسینی به حدی آماده کار کرد که استقلال به لطف درخشش ها و سیو های او توانست خود را از رتبه های انتهایی جدول به رتبه های میانی و حتی بالایی جدول برساند تا تاثیر عملکرد وی به وضوح در شرایط آبی های تهران قابل لمس باشد!

در آن سو علیرضا بیرانوند دچار افت شد! او دقیقا نقطه مقابل حسینی بود! هر اندازه که سنگربان جوان استقلال توانسته بود خود را به رخ بکشد، بیرانوند خود را در معرض انتقاد هواداران و مفسرین قرار داد تا تاثیر گاها بد عملکردش بر روی نتیجه های تیم تاثیر گذار باشد!

علیرضا بیرانوند
علیرضا بیرانوند

سید حسینی به حدی خوب کار کرد که در دیدار روز گذشته تیمش برابر سایپا توانست رکورد کلین شیت تاریخ فوتبال ایران را با 872 دقیقه بسته نگه داشتن دروازه خود به ثبت برساند تا شوکی بزرگ به تمام دروازه بان های لیگ وارد کرده باشد!

نکته جالب در مقایسه علیرضا بیرانوند و سید حسین حسینی این است که بسیاری بر این باورند سنگربان پرسپولیس به لطف مدافعین قدرتمند خود توانسته است این رکورد را به دست بیاورد، اما حسینی تنها با تکیه با توانایی و سیو های خود توانسته به رکورد تاریخی کلین شیت فوتبال ایران دست پیدا کند!

سید حسین حسینی
سید حسین حسینی

در آستانه تنها چند ماه مانده تا برگزاری رقابت های جام جهانی 2018 روسیه، باید شاهد دوئلی بزرگ میان بیرانوند و حسینی برای دریافت پیراهن شماره 1 تیم ملی باشیم! چرا که هنوز هیچ کس جایگاهش در تیم ملی رزرو نشده است و نمی توان گفت که چه کسی در تیم ملی و در مسکو در خط دروازه خواهد ایستاد، این مسئله البته بستگی به دید کارلوس کی روش نیز دارد! اما شما چه فکر می کنید؟ چه کسی لیاقت پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی را دارد؟

   #علیرضا بیرانوند #استقلال #فوتبال ایران #پرسپولیس #کارلوس کی روش #محمدرضا اخباری #مسکو #سایپا #باشگاه استقلال #باشگاه پرسپولیس

محتوای خبر «علیرضا بیرانوند یا سید حسین حسینی! چه کسی لایق شماره 1 است؟» را در سایت «ورزش یازده» ببینید