تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

هفته نوزدهم رقابت هاى لیگ برتر فوتبال ایران با ورود مجدد دوربین هاى تلویزیونى برنامه هاى مختلف فوتبالى به ورزشگاه ها همراه بود تا باز هم شاهد بى نتیجه بودن چالش بین فدراسیون فوتبال و سازمان صدا و سیما در مورد پرداخت حق پخش رقابت هاى تلویزىونى فوتبال ایران باشیم.

به گزارش شفقنا ورزشی، چند هفته ای بود که دوربین های تلویزیونی به غیر از دوربین پخش زنده رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران حق حضور در ورزشگاه های مختلف کشور را برای ضبط تصاویر حاشیه ای از این رقابت ها نداشتند و به دلیل اختلاف پیش آمده بین سازمان لیگ برتر فوتبال ایران و سازمان صدا و سیما به دلیل عدم پرداخت حق پخش تلویزیونی، دوربین برنامه های تلویزیونی مختلف از جمله برنامه ۹۰، شبکه خبر، واحد مرکزی، باشگاه خبرنگاران و سایر برنامه های فوتبال محور مجوز حضور در ورزشگاه ها را نداشتند.

پس از آنکه سازمان لیگ برتر فوتبال ایران در سال جاری نیز همانند سالیان گذشته متوجه شد که سازمان صدا و سیما قصدی برای پرداخت حق پخش تلویزیونی رقابت های فوتبال ندارد تصمیم گرفت مجددا ورود دوربین های برنامه های مختلف فوتبالی را به جز دوربین پخش زنده این رقابت ها به ورزشگاه ها ممنوع کند. در نهایت هم طی هفته های گذشته از ورود دوربین های مختلف برنامه های تلویزیونی فوتبال به ورزشگاه ها جلوگیری شد و هر دوربینی که قصد داشت به ورزشگاه وارد شود، نیروهای انتظامی مانع از ورود آن به ورزشگاه می شدند.

مسئله ای که به نظر می رسید با مقاومت سازمان لیگ برتر فوتبال ایران و فدراسیون فوتبال جدی تر از سالیان گذشته دنبال شود و به سرانجام برسد اما در نهایت باز هم با کوتاه آمدن مهدی تاج همه چیز به روال سابق بازگشت، اقدامی که به هیچ وجه کارگشا و درخور نبود و در نهایت هم با پیگیرى هاى پشت پرده بدون نتیجه باقی ماند.

خبرها حکایت از این دارد که عادل فردوسى پور به صورت شخصى مسئله ممنوعیت ورود دوربین هاى برنامه هاى تلویزیونى مختلف از جمله دوربین برنامه نود را به ورزشگاه ها حل کرده و توانسته رضایت مهدى تاج را در این رابطه بدست آورد. بنابراین در هفته جارى مجددا ورود دوربین هاى برنامه هاى مختلف تلویزیونى به ورزشگاه ها آزاد شد هر چند که در روز نخست هفته ١٩ رقابت هاى لیگ برتر که پنج شنبه گذشته برگزار شد نیروهاى انتظامى در ابتداى امر مانع از ورود دوربین ها شده اند که با هماهنگى هاى صورت گرفته مشکل پیش آمده حل شده است.

حال سوال اساسى از مهدى تاج و مجموعه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این است که اقدام سطحى و موقت آن ها در خصوص ممنوعیت چند هفته اى دوربین هاى برنامه هاى تلویزیونى مرتبط با فوتبال چه بود و چه ثمره اى به همراه داشت؟ آیا حل این مسئله نیازمند کار کارشناسى دقیق و اقدامى محکم و تصمیمى جدى ندارد که هر از گاهى مسئولان فوتبال ایران با تصمیماتى کاملا غیر منطقى و سطحى سعى در حل آن دارند؟ آیا بهتر نیست که اگر قرار است ممانعتى در مورد ورود دوربین ها به ورزشگاه ها بعمل آید این تصمیم در مورد همه دوربین ها، حتى دوربین هاى پخش زنده این رقابت ها باشد و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تحت هیچ شرایطى کوتاه نیایند؟ نه

انتهاى پیام

   #فوتبال ایران #لیگ برتر #فدراسیون فوتبال #پخش زنده #صدا و سیما #مهدی تاج #حکایت #برنامه نود