تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 191
"رقص کاغذ پاره ها" نمایشی اپیزودیک درباره روابط زناشویی/ محسن زرآبادی پور روایتگر اثری از محمد یعقوبی در خانه نمایش محسن زرآبادی پور گفت: شیوه اجرای نمایش "رقص کاغذ پاره ها" به صورت اپیزودی است که اپیزودها از لحاظ مضمونی و گفتاری شباهت هایی با هم دارند.

سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش "رقص کاغذ پاره ها" به نویسندگی محمد یعقوبی و کارگردانی محسن زر آبادی پور از 10 دی ماه ساعت 18 در خانه نمایش اداره برنامه های تئاتر روی صحنه است. علی انیسی، افسانه بخشی فرد، لیلا بروفه، مریم حجتی، بهار ذوالقدر، آرمین راستگو، اعظم عرفانی، علی عطایی حور، علی فرمانی، مهبد قناعت پیشه و محمود موسوی بازیگران این نمایش هستند.

محسن زرآبادی در گفت وگو با هنرآنلاین درباره موضوع و مضمون نمایش "رقص کاغذ پاره ها" گفت: این نمایش موضوعی اجتماعی دارد و درباره اتاقی از یک هتل است که در ابتدای کار دانای کل که نویسنده داخل نمایش است به صورت نریشن با زن خود درباره اتاق این هتل که نمایشنامه ای در وصف آن نوشته است صحبت می کند و همان متن را به زن خود هدیه می دهد .

او در ادامه افزود: این نمایشنامه شامل چند اپیزود است که ۹۰ درصد آن به رابطه زناشویی باز می گردد و دارای شخصیت هایی است که به این اتاق آمده اند و هریک داستان خودشان را دارند.

این کارگردان درباره شیوه اجرایی نمایش خاطرنشان کرد: با توجه به متن اثر، شیوه این اجرا به صورت اپیزودی شکل می گیرد که البته از لحاظ مضمونی و گفتاری شباهت هایی با هم دارند. این نمایشنامه اپیزودهای بیشتری دارد که من از پنج اپیزود آن استفاده کردم و طبعا ایده های کارگردانی هم با توجه به متن به کار برده شده است.

زرآبادی پور درباه فضا و طراحی صحنه نمایش عنوان کرد: ما برای طراحی صحنه با خانم نازنین کریمی مذاکرات بسیاری داشتیم. در ابتدا در نظر داشتیم که با یک صحنه چرخشی مواجه شویم اما با توجه به کمبود بودجه فکر دیگری کردیم که به شکل ساده تری اتاق هتل را نشان دهیم. بر این اساس صحنه ثابت است و فقط آدم های هر اپیزود تغییر می کنند و هر کدام از آن ها در فضای هتل داستان خود را دارند.

او در پایان صحبت هایش یادآور شد: از همه بازیگران و عوامل این کار که با تمام سختی هایش با من همراه بودند تشکر ویژه دارم. امیدوارم روزی شرایط اقتصادی تئاتر به گونه ای شود که گروه های نمایشی این امکان را داشته باشند تا با ذهن باز کارشان را به صحنه ببرند.

در خلاصه داستان نمایش "رقص کاغذ پاره ها" آمده است: نویسنده ای متن به اتمام رسیده خود را به همسرش هدیه می دهد که این متن شامل چند اپیزود است که زندگی مسافرانی در اتاق یک هتل را روایت می کند. حال هر یک از این افراد اپیزودها، اتفاقات و داستان های خاص خود را دارند...

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: دستیاران کارگردان: علی انیسی و رامین هاشم بیگی، طراح صحنه و لباس: نازنین کریمی، منشی صحنه: الهام سلیمی، طراح نور : محمد صادقی، اجرای نور: مجتبی گیویان، مسئول صدا: سیامک مددی، مدیر امور رسانه ای و عکاس: محسن بیده، طراح و اجرای گریم: سهیلا جوادی و مشاور تبلیغات: محسن بیده.

علاقمندان می توانند بلیت این اثر نمایشی را که تا 28 دی ماه به روی صحنه است را از سایت تیوال تهیه کنند.

  

محتوای خبر « رقص کاغذ پاره ها نمایشی اپیزودیک درباره روابط زناشویی/ محسن زرآبادی پور روایتگر اثری از محمد یعقوبی در خانه نمایش» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید

منبع خبر (هنرآنلاین) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر « رقص کاغذ پاره ها نمایشی اپیزودیک درباره روابط زناشویی/ محسن زرآبادی پور روایتگر اثری از محمد یعقوبی در خانه نمایش» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.