تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

به گزارش خبرگزاری رسا، آیت الله سید عبدالله الغریفی از علمای ارشد شیعه بحرین در جمع نمازگزاران مسجد امام صادق(ع) شهر قفول بر لزوم حل بحران های کشور تأکید کرد و گفت: اگر بحران ها حل نشوند درمان آنها بسیار سخت و پیچیده شده و هم نظام و هم ملت از این مساله به شدت ضرر می کنند.

وی افزود: اگر نیت جدی برای اصلاح وجود داشته باشد و زمینه های گفت وگوی جدی به وجود آید، درمان بحران ها به هیچ وجه سخت نخواهد بود.

این عالم بحرینی خاطرنشان ساخت: همه ما کشوری بدون بحران سیاسی و امنیتی و حقوقی و اقتصادی و اجتماعی خواهانیم و عدم دشمنی و خشونت و کینه توزی و تندروی و تروریسم، گزینه همه ما به شمار می آید.

وی تأکید کرد: کسی که به وطن عشق و وفاداری دارد به هیچ وجه باقی ماندن بحران ها و وخامت اوضاع و پیچیده شدن درمان ها را نمی خواهد. اختلاف دیدگاه یک امر طبیعی است اما همگان درصدد درمان بحران و بهبود اوضاع و تحقق اهداف هستند.

آیت الله غریفی اصلاح اوضاع را مسؤولیتی همگانی توصیف کرد و ادامه داد: مسؤولیت اوضاع در درجه اول بر عهده نظام است چرا که امکانات نظام بیشتر و توانایی های آن بزرگتر محسوب شده و اگر نظام یک گام بردارد مطمئنا ملت گام هایی برخواهد داشت.

وی توافق سیاست های نظام با مطالبات عادلانه ملت را سبب از بین رفتن گروه پیروز و شکست خورده در کشور خواند و تصریح کرد: در این صورت باید وطن را پیروز دانست و هرگاه وطن به پیروزی برسد هم نظام برنده است و هم ملت اما اگر وطن شکست بخورد هم دولت شکست خورده است و هم قشرهای مختلف ملت./980/ب902/د

   #بحرین

محتوای خبر «مسؤولیت اصلی اصلاح اوضاع برعهده نظام است» را در سایت «رسا» ببینید