تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرگزاری رسا، آیت الله سید عبدالله الغریفی از علمای ارشد شیعه بحرین در جمع نمازگزاران مسجد امام صادق(ع) شهر قفول بر لزوم حل بحران های کشور تأکید کرد و گفت: اگر بحران ها حل نشوند درمان آنها بسیار سخت و پیچیده شده و هم نظام و هم ملت از این مساله به شدت ضرر می کنند.

وی افزود: اگر نیت جدی برای اصلاح وجود داشته باشد و زمینه های گفت وگوی جدی به وجود آید، درمان بحران ها به هیچ وجه سخت نخواهد بود.

این عالم بحرینی خاطرنشان ساخت: همه ما کشوری بدون بحران سیاسی و امنیتی و حقوقی و اقتصادی و اجتماعی خواهانیم و عدم دشمنی و خشونت و کینه توزی و تندروی و تروریسم، گزینه همه ما به شمار می آید.

وی تأکید کرد: کسی که به وطن عشق و وفاداری دارد به هیچ وجه باقی ماندن بحران ها و وخامت اوضاع و پیچیده شدن درمان ها را نمی خواهد. اختلاف دیدگاه یک امر طبیعی است اما همگان درصدد درمان بحران و بهبود اوضاع و تحقق اهداف هستند.

آیت الله غریفی اصلاح اوضاع را مسؤولیتی همگانی توصیف کرد و ادامه داد: مسؤولیت اوضاع در درجه اول بر عهده نظام است چرا که امکانات نظام بیشتر و توانایی های آن بزرگتر محسوب شده و اگر نظام یک گام بردارد مطمئنا ملت گام هایی برخواهد داشت.

وی توافق سیاست های نظام با مطالبات عادلانه ملت را سبب از بین رفتن گروه پیروز و شکست خورده در کشور خواند و تصریح کرد: در این صورت باید وطن را پیروز دانست و هرگاه وطن به پیروزی برسد هم نظام برنده است و هم ملت اما اگر وطن شکست بخورد هم دولت شکست خورده است و هم قشرهای مختلف ملت./980/ب902/د

   #بحرین