تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اعتراف مشاور موگرینی در مورد ایرانمشاور ویژه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد پوشش رسانه ای باعث شد اینطور به نظر برسد که ایران در آستانه یک انقلاب قرار دارد؛ اما واقعیت بسیار با این فاصله داشت. پایگاه خبری ریشه:

ناتالی تاچی، مشاور ویژه فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد رسانه های بین المللی تلاش کردند تا مسئله ای نه چندان مهم را به عنوان تحول بزرگ سیاسی در ایران جلوه دهند. ناتالی تاچی در صفحه توییتر خود نوشت: (ارزیابی) من بر اساس واقعیت های صرف است. پوشش رسانه ای باعث شد اینطور به نظر برسد که ایران در آستانه یک انقلاب قرار دارد. اما واقعیت بسیار با این فاصله داشت.

روزنامه فایننشال تایمز نیز در این باره نوشت: نتیجه گیری تاچی از سفر اخیرش به ایران نشانه خوبی از طرز فکر در بروکسل و پایتخت های اروپای در خصوص تحولات ایران است. این روزنامه افزود: تاچی در توییتر خود چنین نوشته است که «ناهمخوانی نگران کنننده ای» بین پوشش رسانه ای بین المللی از اعتراضات و «اوضاع میدانی» وجود دارد.

تاچی نوشت که حوادث «قطعاً ارزش توجهی را که در رسانه های بین المللی شاهدش بودیم نداشته است. این پوشش اینطور نشان می داد که ایران در آستانه یک رویداد بزرگ سیاسی است». تاچی افزوده است که اعتراضات هرگز به نقطه اوج حساس خود نرسید.

   #سیاست خارجی #اتحادیه اروپا #توییتر #پایتخت #حوادث

محتوای خبر «اعتراف مشاور موگرینی در مورد ایران» را در سایت «ریشه نیوز» ببینید