تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فرماندار مشهد گفت: بر اساس مصوبه جلسه کمیته کاهش آلودگی هوای مشهد، فردا /شنبه/ علاوه بر تعطیلی مدارس، تمامی ادارات این شهر با ۲ ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محمدرحیم نوروزیان افزود: جلسه اضطراری کاهش آلودگی هوای مشهد امشب با توجه به وضعیت هشدار آلودگی هوا در روز های ابتدایی هفته آینده، در این شهر برگزار شد.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبات این جلسه کلیه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی و همچنین مدارس پیش دبستانی و مهد کودک ها در مشهد، فردا تعطیل خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر کلیه ادارات و نهاد ها روز شنبه با ۲ ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند که این مصوبه بانک ها را نیز شامل می شود.

بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، کلانشهر مشهد از ابتدای دی ماه ۱۳ روز آلودگی هوا داشته که صبح امروز (جمعه) با میانگین ۱۷۵ پی. اس. آی آلوده ترین روز خود در سال جاری را سپری کرده و شهروندان در این ماه تنها ۲ روز هوای پاک تنفس کرده اند.

روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.

شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی. اس. آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی. اس. آی هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی. اس. آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی. اس. آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.

   #مشهد #هشدار #خودرو #خراسان #تعطیلی

محتوای خبر «ادارات مشهد فردا با ۲ ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید