تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سرویس حوادث: سرپرست فرمانداری گیلانغرب با اشاره به وقوع زلزله در سومارگفت: این زمین لرزه و پس لرزه های آن در منطقه مرزی سومار تاکنون ۱۳ مصدوم برجای گذاشته است که با مراجعه به مراکز درمانی به صورت سرپایی مداوا شدند.
فرهاد همتی اظهار داشت: بزرگترین زمین لرزه در منطقه مرزی سومار با بزرگی ۶ر۵ ریشتر صبح پنجشنبه به وقوع پیوست که علاوه بر مصدوم شدن شماری از افراد، به تعدادی از واحدهای مسکونی، تجاری و دامی خسارت زد.‏ وی اضافه کرد: در پی وقوع چندین زمین لرزه بزرگ در سومار و حوالی گیلانغرب، به بخش هایی از ساختمان دانشگاه پیام نور، نمای برخی از شعب بانک ها و واحدهای مسکونی و تجاری شهر گیلانغرب خسارت جدی وارد شد. سرپرست فرمانداری گیلانغرب اضافه کرد: وقوع پس لرزه های متعدد، سبب خسارت جدی به سقف تعدادی از واحدهای مسکونی در پنج روستای سومار شد که تیم های ارزیابی نیز به منطقه اعزام شدند تا کار برآورد میزان خسارت وارده را انجام دهند. همتی گفت: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان گیلانغرب در حال آماده باش کامل هستند و تیم های ارزیاب نیز برای بررسی بیشتر میزان خسارت وارده، به مناطق مختلف گیلانغرب اعزام شدند.
از ساعت ۱۰ و ۲۹ دقیقه صبح پنجشنبه تا صبح دیروز بیش از ۷۰ پس لرزه در منطقه مرزی سومار قصرشیرین به وقوع پیوست که بزرگترین آن ۶ر۵ ریشتربزرگی داشت.
بخشدار سومار گفت: پس از وقوع زمین لرزه ۶ر۵ ریشتر، تیم های ارزیاب با اعزام به روستاهای منطقه، در حال بررسی میزان خسارت وارده هستند.‏
جواد محمدی، از نصب دستگاه لرزه نگار در محل بخشداری سومار خبر داد و افزود: در پی وقوع زمین لرزه ۶ر۵ ریشتری و پس از لرزه های متعدد آن، ساختمان بخشداری سومار و تعدادی از واحدهای مسکونی این منطقه مرزی دچار آسیب دیدگی شد.
*زلزله ۲ر۴ ریشتری هجدک کرمان ‏
سخنگوی ستاد بحران استانداری کرمان گفت:زلزله ۲ر۴ریشتری بامداد دیروز در هجدک کرمان هیچگونه خسارتی نداشت. سید مصطفی آیت اللهی موسوی افزود: با توجه به این که ساکنان این منطقه در چادر و کانکس مستقر هستند،رخ دادن زلزله مشکلی برای مردم ایجاد نخواهد کرد.

   #گیلانغرب #زمین لرزه #پس لرزه #زلزله #قصرشیرین #وقوع زلزله

محتوای خبر «زلزله سومار ۱۳ مصدوم داشت» را در سایت «روزنامه اطلاعات» ببینید