تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه به علت عدم به روزرسانی اطلاعات با ثبت احوال، سود سهام عدالت به حساب مشمولان فوت شده پس از 31 مرداد 96 واریز می شود... 394018_656.jpg
رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه به علت عدم به روزرسانی اطلاعات با ثبت احوال، سود سهام عدالت به حساب مشمولان فوت شده پس از 31 مرداد 96 واریز می شود، گفت: یک میلیون و 800هزار جامانده سهام عدالت پس از واریز سود مشمولان تعیین تکلیف می شود.
میرعلی اشرف پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت وگو با فارس، در واکنش به این پرسش که چرا مهلت 31مرداد 96 را برای تفکیک مشمولان سهام عدالت فوت کرده و زنده در نظر گرفته اید و اینکه سود سهام عدالت مشمولانی که پس از 31مرداد فوت کرده اند، به چه حسابی واریز خواهد شد، اظهار داشت: اگر الان کسی برای واریز سود سهام عدالت در سامانه سازمان خصوصی سازی کد شبا اعلام کرده باشد، با فرض اینکه صاحب سهام بعد از مهلت 31مرداد فوت کرده باشد، سود به همان حساب فرد فوت شده واریز می شود چراکه اطلاعی از اینکه مشمول زنده یا فوت کرده ، نداریم.
وی افزود: سامانه های ما هر لحظه با ثبت احوال به روز نمی شود، بالاخره به روزرسانی این حجم اطلاعات زمانبر خواهد بود، آخرین به روزرسانی اطلاعات ما مربوط به 31مرداد 96 است و افرادی که قبل از آن تاریخ فوت کرده باشند، دیگر وجود خارجی ندارند و باید وراث نسبت به این سود تعیین تکلیف کنند و اسناد قانونی به ما ارائه دهند.
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: به جهت اینکه نمی دانیم چه کسانی از مشمولان فوت کرده اند، سود به حساب مشمولانی هم که در پنج ماه گذشته از دنیا رفته اند، واریز می شود.
زمان تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

پوری حسینی در پاسخ به سؤال دیگر فارس درباره تکلیف افرادی که دعوتنامه دارند اما به علت وجود فرصت کافی یا هر علت دیگری برای ارائه تکمیل مدارک جا مانده اند، چه خواهد شد، گفت: این افراد طبق آخرین برآورد ها بیش از یک میلیون و 800هزار نفر هستند که در آینده پس از اتمام پروسه پرداخت سود، تعیین تکلیف شده و به حق شان می رسند. به گزارش فارس، پوری حسینی هفته گذشته در یک نشست خبری از آغاز واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان سهام عدالت خبر داد و در تشریح شرایط آن گفت: سود سهام عدالت برای افرادی که سهامشان را تا سقف یک میلیون تومان واریز نکرده اند حدود ۲۷هزار تومان محاسبه شده و مابقی افراد شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 50هزار تومان سود خواهند گرفت. وی گفته بود: رقمی که به حساب مشمولان واریز می شود، تنها یک سوم از سود متعلق به آنها خواهد بود و سقف آن با توجه به ارزش هر سهام تا 50هزار تومان رسیده است و قطعاً برخی افراد با توجه به ارزش پایین سهام شان از سود کمتری برخوردار خواهند بود، مابقی سود سهام مشمولان در صورت تکمیل مبالغ روزهای پایانی سال و شب عید واریز می شود.
این مقام مسئول ارزش روز سهام عدالت را بیش از 4/2میلیون تومان اعلام کرده است.

   #عدالت #سهام عدالت #مشمولان سهام عدالت #سامانه #نشست خبری #شبا

محتوای خبر «سود سهام عدالت به حساب مشمولان فوت شده در 5 ماه گذشته واریز می شود» را در سایت «جوان آنلاین» ببینید