تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

در یکی دیگر از جمعه های سرد زمستانی با قسمت دیگری از سری مطالب مهم ترین اعداد خودرویی هفته در خدمت شما هستیم تا سفر کوتاهی داشته باشیم به رویدادهای جهان ماشین طی هفته جاری.

۷۰

این میزان عمق آبی به سانتیمتر است که نسل جدید مرسدس بنز G کلاس می تواند در آن شناور شود. این عدد قابل توجه، افزایش ۱۰ سانتیمتری را نسبت به نسل قبلی تجربه کرده است. این اس یووی لوکس به زودی رسماً در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ رونمایی خواهد شد اما پیش از آن مرسدس بنز اطلاعاتی را از آن منتشر کرده و تصاویری هم از آن افشا شده است.

۶

این تعداد سال هایی است که یک دستگاه آستون مارتین DB5 که به تازگی به حراج گذاشته شده، در مالکیت Sir Paul McCartney بوده است. این خودرو در ابتدا به رنگ آبی بوده اما در سال ۲۰۰۲ به طور گسترده بازسازی شد. پس ازآن نیز کریس ایوانز (یکی از مجریان کنونی تاپ گیر) این آستون مارتین کلاسیک را در اختیار داشت.

۳۴,230

این هزینه تمامی آپشن هایی است که می توان برای ب ام و M5 سفارش داد. قیمت این آپشن ها به اندازه یک هوندا آکورد است اما شاید سدانی عملکردی با ۶۰۰ اسب بخار قدرت و حداکثر سرعت کیلومتر در ساعت ارزش پرداخت چنین مبلغی برای سفارش آپشن را داشته باشد.

۳۳۰,000

این میزان مبلغی به یورو است که یک فروشنده خودروی آلمانی برای فروش اولین نمونه ساخته شده از لامبورگینی اوروس مطالبه کرده است. این مبلغ که حدود ۴۰۰ هزار دلار است، تقریباً ۶۰ درصد بیشتر از قیمت پایه واقعی اوروس است؛ اما شاید برای کسانی که نمی توانند تا زمان عرضه رسمی اوروس صبر کنند ارزشش را داشته باشد.

۵۸

این میزان افزایش فروش سالیانه آستون مارتین به درصد است. این شرکت در سال 2017 به فروش 5,117 دستگاه دست پیدا کرده که درنتیجهٔ تقاضای بالا برای مدل های DB11 و ونکوئیش S به دست آمده است؛ اما بعد از عرضهٔ کراس اوور DBX نیز در سال های آینده میزان فروش آستون مارتین بازهم بیشتر خواهد شد.

منبع: Motor1

   #مرسدس بنز #هوندا آکورد #کراس اوور #یورو #نمایشگاه #نسل جدید #رونمایی #لامبورگینی #اسب بخار #خودرو