تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
17-12-27-1836162647758.jpg

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید آیت الله هاشمی رفسنجانی، شناسنامه انقلاب اسلامی بود و از سال ۱۳۴۱ تا زمان وفات با انقلاب زیست و حرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز پنجشنبه 21 دی در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مدرسه عالی شهید مطهری در جمع خبرنگاران گفت: «آیت الله هاشمی رفسنجانی یک عالم دینی و محقق اسلامی بود. فردی که با تفسیر راهنما و نوشته های متعدد در تاریخ مکتوب ایران جایگاه خاصی دارد. آیت الله هاشمی چه در سال های متمادی تحصیل و تحقیق خود و چه در زمان که زندانی بود یکی از محققان دینی و برجسته اسلامی بود.»

او تاکید کرد: «آیت الله هاشمی رفسنجانی شناسنامه انقلاب اسلامی بود و از سال ۱۳۴۱ تا زمان وفات ایشان او با انقلاب زیست و حرکت کرد، انقلابی بود و انقلابی ماند.»

صالحی یاد آور شد: «آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار رهبر و امام راحل به عنوان یار و پیرو حضور داشت و خدمات قابل توجهی برای پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس و توسعه انقلاب اسلامی داشت.»

او افزود: «آیت الله هاشمی رفسنجانی یک مدیر برجسته انقلاب، هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم دوران جنگ و سازندگی بود. ایشان با انقلاب عجین بود و انقلاب ما با نام ایشان پیوند خواهد خورد.»

57242

   #انقلاب اسلامی #آیت الله هاشمی

محتوای خبر «لقبی که صالحی به هاشمی رفسنجانی داد» را در سایت «خبر آنلاین» ببینید