تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
18-1-9-11713olive-oil-lead-jug.jpgزندگی > تغذیه - همشهری آنلاین – شهره فرجی:
روغن زیتون بخش مهم و اساسی رژیم سالم مدیترانه ای را تشکیل می دهد و طعم بسیار مطبوعی به سالادها، پاستا و ماهی می دهد.

روغن زیتون فرابکر سالیان سال است که به خاطر خواص مفید و فراوانش زبانزد خاص و عام است و حتی گفته می شود راز عمر طولانی مردمان مدیترانه استفاده از این روغن است.

در این بخش به 7 روش شگفت انگیز که روغن زیتون می تواند به شما برای زندگی بهتر و سالم تر کمک کند می پردازیم:

نوع اصلی چربی تک زنجیره ای غیراشباع موجود در این روغن سطح کلسترول بد و کل را پایین می آورد و همچنین لخته های خون را به حالت نرمال درمی آورد. کاهش کلسترول بد به این معناست که رگ های شما کمتر دجار گرفتگی می شوند و خطر بیماری های قلبی و افسردگی ممکن است فرآیندهای متداول مربوط به رژیم غذایی را با هم به اشتراک بگذارند؛ اما مطالعات هنوز ادامه دارد.

شواهد بسیاری حاکی بر آن هستند که مصرف روغن زیتون می تواند مقدار جذب کلسیم در خون را افزایش داده و از این راه تاثیر مثبتی روی تراکم استخوان داشته باشد و در نتیجه ممکن است از پوکی استخوان جلوگیری کند.

طبق بررسی های اولیه عصاره روعن زیتون(oleocanthal ) می تواند به شما کمک کند تا از بیماری آلزایمر و کاهش شناخت که اغلب در سنین بالا رخ می دهد در امان بمانید.البته در این زمینه تحقیقات بیشتری لازم است. اما روغن زیتون همجنان بخش مهمی از رژیم غذایی مدیترانه ای را که بیشتر به مصرف بالای سبزی جات، میوه و ماهی تاکید دارد به خود اختصاص داده است.

روغن زیتون فرابکر مانند داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی به بهبود برخی بیماری ها مانند آرتریت روماتوئید کمک می کند.
ترکیب Oleocanthal می تواند به همان خوبی که خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد، آنزیم های ضد التهابی را نیز مهار کند. هنگام تحقیق درباره آرتریت روماتوئید، محققان دریافتند که این ترکیب، تاثیر قابل توجهی بر التهاب مزمن و فرآیند التهابی حاد دارد و معتقدند که 3/5 قاشق غذاخوری از روغن زیتون فرا بکر معادل یک قرص 200 میلی گرمی ایبوپروفن است.

www.bbcgoodfood.com

   #روغن زیتون #همشهری #قرص #تغذیه

محتوای خبر «۷ دلیل خوب برای مصرف روغن زیتون» را در سایت «همشهری آنلاین» ببینید