تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
۲۴ ساعت تا مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال فردا روز مهمی برای اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال به شمار میرود. آزمون سرنوشت ساز تعیین رئیس جدید!


به گزارش ۱ورزش، انتخابات جانشینی محمود مشحون تا اینجای کار یعنی ۲۴ ساعت قبل از انتخابات فدراسییون بسکتبال کم حاشیه در بر نداشته است و در برخی موارد هم باعث شده تا برخی که شانسی برای خود در انتخابات فردا ندارند پا را از حریم اخلاق فراتر نهاده و اگر فرصت بیشتری بین تعیین صلاحیت ها تا روز انتخابات داشتند قطعا به دامنه گستاخی های خود وسعت میدادند.
رشته ای که سراسر ظرفیت های بالقوه و پتانسیل های نهفته دارد حالا در انتظار یک مدیر مدبر به سر می برد و نه یک پیشکسوت صرف که در کارنامه اش چند روز مدیریت خرد و جزیی آن هم در حوزه غیر ورزشی هم دیده می شود.
امروز بسکتبال ایران در انتظار دگرگونی است.... گذار از مرحله مدیریت سنتی به مدرن ! که جز در سایه ریاست یک مدیر جوان و با تجربه حاصل نخواهد شد.
کسی که بتواند علاوه بر ایفای نقش مدیریتی فدراسیون که بلاشک حاصل تجربه این فضاست ، در حوزه های مختلف ظرفیت های بسکتبال را شناسایی کرده و آنها را با استفاده از نخبگان این رشته فعال نماید.
خانواده بسکتبال فراموش نکرده اند که تمام کاشته های مدیریت ۱۷ ساله یزدانی خرم در والیبال با حضور یک مدیر جوان و البته غیر والیبالی بر این رشته به بار نشست این فقط در سایه ممارست و پشتکار داورزنی در فدراسیون و استفاده از تجربیات یزدانی خرم حاصل شد و این یعنی اگر سیاه انگاری کارنامه بلند بالا و پر سابقه محمود مشحون بر فدراسیون بسکتبال را کنار بگذاریم میتوان امیدوار شد که مدیری جوان با رای قاطع اعضای مجمع ضمن استفاده از تجربیات درست و غلط محمود مشحون ، ساختمان بسکتبال ایران را به جای تخریب و نوسازی ، ترمیم کرده و راه بهتری نسبت به آنچه محمود مشحون در پیش گرفته بود را ادامه دهد. کما اینکه قطعا انتقادات زیادی در طول دوران مدیریت مشحون بر بسکتبال مطرح بوده و هست اما آیا در بین گزینه های ریاست میتوان شرایط حداکثری جایگزینی مشحون را یافت ؟؟


کدام یک از گزینه ها پیش از این عهده دار مسولیت یک فدراسیون بوده اند؟
بیش از ۹۰ درصد نامزدهای حائز شرایط انتخابات فردای بسکتبال حتی یک روز در هیچ فدراسیونی مدیر نبوده اند و صرفا قرار است آزمون و خطاهای مدیریتشان بر فدراسیون را از خانه بسکتبالی ها شروع کنند. یعنی از زمین آسمانخراشهایی که برای قرار گرفتن بر تاج ورزش ایران مثل والیبال فاصله چندانی ندارند و اساس رشته شان با راگبی و هاکی و ... فرق دارد. بسکتبال باید به مدیری سپرده شود که سابقه مدیریت در نه یک فدراسیون که چند فدراسیون المپیکی را بر عهده داشته و از نزدیک با فضای کاری یک فدراسیون ورزشی آشنا بوده باشد.


منابع مالی نیاز حیاتی بسکتبال
مدیران فدراسیون های ورزشی همه و همه در یک نیاز با هم مشترک اند. اینکه به منابع مالی یا بهتر بگویم به جذب منابع مالی شدیدا محتاج هستند اما از این جای کار به بعد مدیران دو دسته می شوند آنهایی که از پشت میزشان تکان نمی خورند و بودجه نصف و نیمه وزارت ورزش را جیزه بندی می کنند و ریالی بیشتر که نمی آورند ،هیچ مبلغی را هم در پایان سال مالی خود کم می آورند. این دست مدیران که اتفاقا در راس فدراسیون های ورزشی کم نیستند با متهم کردن مدیران قبلی خود ، تلاش می کنند تا ناتوانی شان را توجیه کنند و از روز اول از بدهی ها سخن می گویند. اما دسته دوم مدیرانی هستند که روی بودجه مصوب بسکتبال از سوی وزارت ورزش حسابی باز نکرده و همچون فدراسیون های قبلی شان ، اصل را بر جذب منابع مالی از بیرون خواهد گذاشت. کسانی که برای بسکتبال برنامه دارند و مدیریت در آمد را هم ارز با مدیریت بر هزینه در دستور کار خواهند داشت. کسانی که برای تخصیص ردیف های بودجه قدرت و نفوذ دارند و سرمایه گذاری بخش خصوصی را فرصت دانسته و نزد حامیان مالی توانمند، وجیه و آبرومند به شمار میروند. حالا با این مقیاس نامزدهای بسکتبال را سرند کنید.


اخلاق و شرافت ورزشی
آنچه امروز در فضای مجازی به نام کمک به بسکتبال در جریان است بیشتر از دلسوزی بوی تخریب میدهد . صحبت از گذشته افراد و آنچه هرکس در حریم خصوصی اش مسئولیت آن را بر عهده دارد. اتهام های ریز و درشتی که خانواده بسکتبال را نشانه رفته و افسوس که انشقاق و دو دستگی در بسکتیال از هر آفت دیگری خطرناک تر به چشم میخورد. این یعنی به زمره مسولیت های مدیر آینده بسکتبال ، باید اخلاق گرایی و دوری از حواشی رقابتی را اضافه کرد. باید به سراغ کسی رفت که در طول این رقابت انتخاباتی قبل از هر چیز اخلاق را پیشه کرد و سکوت در برابر رفتارهای سطحی نگران را در پیش گرفت. کسی یا کسانی که سابقه مدیریت شان قبل از مدالهای طلایی ، نقره ای و برنزی به نشان والای اخلاق مداری زیبنده شده و در طول دوران مدیریت شان پیش از این سراسر انسانیت و شرافت بوده است. کسی که بتواند ضمن پاک دستی در خزانه و جیب اهالی این رشته ، چشم پاک باشد و قلم مدیریتش را به هیچ قیمتی نفروشد.

فردا اعضای مجمع مدیری جوان برای بسکتبال ایران انتخاب خواهند کرد. کسی که نه برای بازنشسنگی در این رشته که برای بازسازی برای دوندگی برای رسیدن به روزهای اوج سرشار از انرژی و قابلیت باشد. فردا اعضای مجمع به کسی رای خواهند داد که ظرفیت های فیزیکی و زیر ساخت های ورزشی کشور را بشناسد ، برآنها مدیریت کرده باشد و بسکتبال را مثل کشتی و والیبال به صدر رشته های پر طرفدار و موفق ورزش ایران باز گرداند.
مجمع بسکتبال فردا به کسی رای خواهند داد که معیارش برای انتخاب دست اندرکاران بسکبتال له یا علیه مشحون بودن نباشد که دلسوزی و توانمندی را ملاک عمل قرار دهد. به کسی که درد روسای هیات ها را بشناسد و بردایم بر طبل دو شغل بودن روسای هیات های کشور نکوبد.
فردا بسکتبال قبل از اینکه به مدیری از جنس این رشته نیاز داشته باشد به یک مدیر مدبر و انرژیک نیاز دارد.
آیا اعضای مجمع فردا نمره قبولی خواهند گرفت؟

   #انتخابات #والیبال #خانواده #بخش خصوصی #فضای مجازی

محتوای خبر «بی پرده با اعضای مجمع بسکتبال / با انتخاب یک مدیر جوان و خوشنام تاریخ ساز شوید!» را در سایت «یک ورزش» ببینید