تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: رفلاکس، سندرم روده تحریک پذیر و کولیت زخمی، ارتباط مستقیم با استرس داشته و قرار گرفتن در معرض اخبار منفی این بیماری ها را تشدید می کند.

احمد شواخی در گفت وگو با فارس، در ارتباط با تاثیر استرس در بروز بیماری های گوارشی، اظهار داشت: امروزه بر اساس تحقیقات انجام شده، مشخص شده است که استرس و اضطراب در بروز بسیاری از بیماری های گوارشی می تواند تاثیرگذار باشد.

وی افزود: استرس احتمال ابتلا به بیماری هایی همچون رفلاکس، سندرم روده تحریک پذیر و کولیت زخمی را بیشتر کرده و در افراد مبتلا نیز وضعیت را بدتر می کند.

این فوق تخصص گوارش ادامه داد: توصیه می شود افراد جهت پیشگیری از این مساله سعی کنند خود را از استرس و اضطراب که گاهی ناشی از رسیدن اخبار منفی و نگران کننده است، دور کنند. همچنین اصلاح سبک زندگی در این زمینه می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: برخی از افراد برای درمان اختلالات اضطرابی نیاز به مراجعه به روانپزشک داشته تا از طریق دارو یا روان درمانی این مشکل را در خود رفع سازند. از این طریق بیماری گوارشی در آنها تشدید نشده و یک راه پیشگیری نیز به شمار می رود.

   #اصفهان

محتوای خبر «تاثیر استرس در بروز ۳ بیماری مهم گوارشی/ اخبار منفی را از خود دور کنید» را در سایت «الف» ببینید