تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نشریات

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت (مفدا)، امیر للگانی در نهمین اجلاس معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی ضمن تشریح برنامه های اداره نشریات و تشکل های دانشجویی، گفت: این اداره حجم بالای فعالیت هایی را در خود جای داده و به طور تخصصی به کار نشریات و تشکل های دانشجویی می پردازد.

للگانی با تاکید بر نقش مهم و ویژه تشکل های دانشجویی در دانشگاه ها گفت: تشکل های دانشجویی به عنوان یک نهاد دانشجویی نقش مهمی در دانشگاه بر عهده دارند و معمولا کسانی که در حوزه تشکل های دانشجویی فعالیت می کنند جزء نفرات فعال و برگزیده دانشگاه به شمار می روند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت روند دریافت مجوز برای یک تشکل دانشجویی را بررسی کرد و گفت: در اعطای مجوز به تشکل های دانشجویی، باید حقوق تشکل بر اساس آئین نامه رعایت و از اعمال سلایق شخصی در این حوزه پرهیز شود. ضمن آنکه در این حوزه باید منصفانه برخورد کنیم و امکانات موجود به صورت عادلانه میان تشکل ها تقسیم شود و حقی از دانشجویان و تشکل ها ضایع نشود.

للگانی سپس به روند صدور مجوز برای نشریات دانشجویی پرداخت و گفت: باید فضای بهتری برای نشریات دانشجویی مهیا کنیم و حمایت های مادی و معنوی را از فعالان این حوزه دریغ نکنیم؛ چراکه دانشجویی که قلم به دست می گیرد نیاز به حمایت دارد.

وی تاسیس خانه نشریات را عاملی برای تقویت نشریات دانشجویی دانست و توضیح داد: دو سال پیش خانه نشریات با حضور نمایندگان دبیران نشریات دانشجویی شکل گرفت و این نمایندگان با تشکیل شورای مرکزی، ساختاری تحت عنوان «خانه نشریات» را پایه گذاری کردند که می تواند به عنوان بازوی کمکی و مشورتی در حوزه نشریات دانشجویی عمل کند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت از تدوین طرحی آموزشی برای انسجام نشریات دانشجویی خبر داد و گفت: در قالب این طرح مباحث آموزشی در سطوح دانشگاهی و کشوری تدوین و به فعالان و علاقمندان این حوزه ارائه می شود.

وی همچنین از تدوین شیوه نامه حمایت مالی نشریات دانشجویی خبر داد و گفت: این شیوه نامه تا اندازه زیادی به ارتقاء کمک های مالی به نشریات خواهد انجامید.

  

محتوای خبر «تدوین شیوه نامه حمایت مالی نشریات دانشجویی» را در سایت «خبرگزاری مهر» ببینید