تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بازدید ۵۰۰ هزار گردشگر خارجی از اصفهان

اقتصاد ایران: مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان از بازدید نیم میلیون گردشگر خارجی از بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری استان اصفهان از ابتدای فروردین تا پایان آذر ۹۶ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، فریدون الله یاری مدیرکل میراث فرهنگی این استان امروز ۲۰ دی ۹۶ با اعلام این خبر گفت: در پهنه استان اصفهان و همچنین در محدوده ۲۴ شهرستان اصفهان بیش از ۲۰۰ مجموعه تاریخی و جاذبه گردشگری آماده پذیرایی از گردشگران خارجی است.

او درباره میزان استقبال گردشگران خارجی از بناهای تاریخی استان اصفهان بیان کرد: بناهای تاریخی موجود در مجموعه جهانی میدان امام اصفهان همچون مسجد امام، کاخ عالی قاپو و مسجد شیخ لطف الله در رتبه اول بازدیدها، پس از آن مجموعه جهانی کاخ چهلستون و سپس مجموعه جهانی باغ فین در شهر تاریخی کاشان در رتبه بعدی این بازدیدها قرار دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ُدستی و گردشگری اصفهان به پیشتازی گردشگران فرانسوی در بازدید از آثار تاریخی اشاره کرد و افزود: در سال ۱۳۹۵ گردشگران آلمانی رتبه اول بازدید از بناهای تاریخی استان اصفهان را به خود اختصاص داده اند، لکن با گذشت ۹ ماه از سال ۹۶، آمارها نشان می دهد تا پایان آذر، گردشگران فرانسوی گوی سبقت را از گردشگران آلمانی ربوده اند و هم اینک فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و چین رتبه اول تا پنجم بازدید از بناهای تاریخی استان اصفهان را با خود اختصاص داده اند.

او به تلاش در راستای ایجاد موج سوم در گردشگران با توجه به فصلی بودن ایام سفر در این استان اشاره کرد و گفت: همه ساله گردشگران خارجی در دو مقطع زمانی فروردین تا خرداد و سپس پایان شهریور تا اواسط آذر از جاذبه های استان اصفهان بازدید می کنند، با این حال تلاش داریم تا با برنامه ریزی برای زمستان و به ویژه ایام کریسمس به دنبال جذب گردشگر خارجی در این ایام باشیم.

   #اصفهان #گردشگر #کریسمس #کاشان #چین

محتوای خبر «بازدید ۵۰۰ هزار گردشگر خارجی از اصفهان» را در سایت «اکو نیوز» ببینید