تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 367

سفر به فوکوک ویتنام | آشنایی با جزیره مروارید

جزیره فوکوک یا جزیره مروارید. جزیره ای است در ویتنام که امروز در مجله همگردی تصمیم گرفته ایم شما را با این جزیره ی زیبا و دیدنی آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید. از آن جهت این جزیره را جزیره فوکوک می نامند که مردم محلی در برخی از نقاط این جزیره به کار پرورش مروارید مشغول هستند. تفریحات آبی مثل غواصی ، قایقرانی ، شنا از جمله جذابیت های خاص جزیره فوکوک و می باشد که افراد زیادی را طی سفر به ویتنام، به سواحل این جزیره می کشاند. همچنین از کارهایی که خیلی مورد علاقه خود بنده هم هست ماهیگیری می باشد که شما می توانید به این کار مفرح و روح انگیز بپردازید.
طی قانون جدیدی که در سال 2014 دولت ویتنام برای رونق بیشتر گردشگری به تصویب رساندف در سفر به فوکوک اقامت تا 30 روز در جزیره فوکوک نیاز به ویزا ندارند .

آشنایی با جزیره ی زیبای فوکوک ویتنام

‏موقعیت جغرافیایی

برای رفتن به جزیره فوکوک باید از کشور ویتنام به این جزیره رفت این در حالی است که جزیره فوکوک در ساحل کامبوج واقع شده است. این جزیره گرمسیری به کشور ویتنام تعلق دارد. در سفر به ویتنام، برای این که به این جزیره زیبا سفر کنید هم می توانید از فرودگاه بین المللی که به تازگی احداث شده است استفاده کنید و هم با استفاده از کشتی های کروز خودتان را به جزیره فوکوک برسانید.

فوکوک

اقامت در جزیره مروارید

اگر به جزیره فوکوک در ویتنام سفر کردید برای این که هزینه کمتری برای اقامت خود بپردازید کلبه های محلی و خانه ها بهترین مکان برای اقامت می باشند اما اگر می خواهید جای بهتر و امکانات بیشتری در اختیار داشته باشید خیالتان راحت باشد زیرا هتل هایی لوکس زیادی در این جزیره وجود دارد که دارای بهترین امکانات برای رفاه حال مسافران و گردشگران می باشد.

اقامت در فوکوکپیشه مردم

علی رغم این که در ویتنام بیشتر مردم شغلشان کشت برنج می باشد اما در جزیره فوکوک به جای کشت برنج و کار در شالیزار به کشت فلفل و بهره برداری حرفه ای از این محصول می پردازند و فلفل های فوکوک معروف و مشهور می باشد.

جزیره فوکوک

دانستنی ها در سفر به فوکوک

جزیره فوکوک با مساحتی در حدود 1320 کیلومتر مربع و دارای جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر، جزیره ای کوهستانی می باشد که دارای جنگل هایی سر سبز و دیدنی است. در شرق این جزیره ی دیدنی آبشار های Suoi Tranh وجود دارند که در فصل های بارانی واقعا تماشایی و حیرت انگیز می باشند.
از غذاهای معروف این منطقه که در سراسر ویتنام علاقه مندان خاصی دارد می توان به سس ماهی معروف جزیره ویتنام اشاره کرد که در سفر فوکوک خود، حتما آن را امتحان کنید. این سس در بسیاری از فروشگاه ها، کافه ها و رستوران های جزیره مروارید وجود دارند. همچنین در سفر به فوکوک می توانید محصولاتی که در تولید و ساخت مروارید از آن ها استفاده شده است را به وضوح دید چون که کشت مروارید توسط بسیاری از مردم محلی این منطقه صورت می گیرد.
از دیگر جاذبه ها و دیدنی های جزیره مروارید در سفر به ویتنام، می توان بازدید از کارخانه های ساخت سس معروف ماهی و زمین های زراعت فلفل را نام برد. برای رفتن به این جزیره از هوشی مین تقریبا در روز 5 پرواز انجام می شود که تقریبا 1 ساعت زمان پرواز بین هوشی مین تا جزیره فوکوک می باشد.
در یفر به فوکوک، همه جا می توانید سگ های محلی را مشاهده کنید. این سگ ها آموزش دیده و به عنوان سگ های شکاری شناخته می شوند. مردم محلی از زمان های گذشته توانسته اند که سگ های وحشی که در این منطقه وجود داشتند را رام و اهلی کنند .

فوکوک جزیره ای زیبا

جزیره ای زیبا در ویتنام به نام فوکوک

آب و هوا

فوکوک دارای سه فصل است زمستان و اوایل بهار از ماه نوامبر شروع می شود و تا مارس ادامه دارد. در این زمان، این جزیره رطوبت خیلی کمی دارد اما در اواخر اکتبر و اوایل ژوئن رطوبت به 85 درصد هم می رسد و دما اکثر اوقات به طور متوسط 31 درجه سانتی گراد می باشد و در بیشتر وقت ها آسمان آفتابی می باشد. جزیره فوکوک ویتنام در ماه های جولای تا سپتامبر شاهد باران های زیادی است و این ماه ها فصل باد های موسومی در این منطقه می باشد.

فوکوک زیبا مثل مروارید

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید


   #رستوران #آب و هوا

محتوای خبر «سفر به فوکوک ویتنام | آشنایی با جزیره مروارید» را در سایت «همگردی» ببینید