تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 485
تماشا کنید؛ با دروازه جهنم حقیقی آشنا شوید

در این مقاله شما را با مکانی آشنا می کنیم که به نوعی طبیعت خالق آن بوده و دروازه جهنم لقب گرفته است. شعله های سوزان این مکان، ترس و هیجان را در وجود هر فردی به اوج می رساند.

مقاله مرتبط:

شاید تاکنون تصور می کردید که دروازه جهنم یک مکان تخیلی است و وجود خارجی ندارد؛ اما مکانی در ترکمنستان وجود دارد که تنها این عبارت می تواند توصیف خوبی برای آن باشد. این مکان به شکل دهانه ای بزرگ در دل بیابانی خوفناک واقع شده است و زمانی که به شعله های جاذبه های گردشگری جذاب ترکمنستان تبدیل کرده است.

دروازه جهنم در شب

بازدید از چنین مکانی چندان هم رویایی نیست، اما با این حال هر سال هزاران گردشگر برای بازدید از دروازه جهنم وارد بیابان قره قوم می شوند. با توجه به اینکه ترکمنستان جاذبه های گردشگری زیادی ندارد، دولت این کشور چندان هم نگران خاموش نشدن شعله های آتش دروازه جهنم نیست و حتی مسئولان امر تلاش می کنند این دهانه بزرگ همچنان شعله ور باقی بماند!

بازدید از دروازه جهنم

دروازه جهنم هر گردشگری را برای وارد شدن به یک بیابان بیآب و علف وسوسه می کند و زغال سنگ های برافروخته و درخشان اطراف آن نیز منظره شگفت انگیزی را خلق کرده اند. طبق گفته برخی از گردشگران، گاهی اوقات هزاران عنکبوت با جهش در این دهانه سوزان به زندگی خود پایان می دهند و چنین اتفاقی هم برای برخی از گردشگران جالب است!

محققی به نام جورج کورونیس سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار پا به اعماق دروازه جهنم گذاشت و پس از جمع آوری نمونه خاک این دهانه بزرگ، به سلامت از آن خارج شد و تحقیقات خود را شروع کرد. پس از او هیچ فردی حاضر به انجام این کار نشد.

ویدیویی از دروازه جهنم

دانلود ویدیو

   #گردشگر #مقاله #سلامت

محتوای خبر «تماشا کنید؛ با دروازه جهنم حقیقی آشنا شوید» را در سایت «کجارو» ببینید